Categories Miasto

Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z Krakowską. Mandat 1,3 tys. zł

Na skrzyżowaniu ulicy Mickiewicza z Krakowską w Rawie Mazowieckiej doszło do zdarzenia drogowego. Jak ustalili policjanci przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Zgodnie z nowym taryfikatorem mandat wyniósł 1300 złotych.

PAMIĘTAJ zmiana organizacji ruchu w centrum Rawy Mazowieckiej – zapoznaj się ze zmianami TUTAJ>>>

20 stycznia 2022 roku przed godziną 8.00, na skrzyżowaniu ulicy Mickiewicza z Krakowską w Rawie Mazowieckiej doszło do kolizji drogowej.

55-letnia mieszkanka powiatu skierniewickiego kierująca nissanem nie zastosowała się do znaku B-20 “STOP”. W wyniku czego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu 27-latkowi kierującemu renault trafic.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci z uwagi na uszkodzenia obu samochodów zatrzymali dowody rejestracyjne. 55-letnia kierująca nissanem otrzymała mandat karny w wysokości 1.300 złotych i 6 punktów karnych.

Należy pamiętać, że od 1 stycznia 2022 roku weszły w życie nowe przepisy. Zgodnie z nowym taryfikatorem sprawca kolizji drogowej otrzyma mandat karny w wysokości 1000 złotych powiększony o mandat należący się za wykroczenie, które popełnił.

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk KPP w Rawie

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author