Categories Miasto

Niebawem ruszy rewitalizacja centrum Rawy. Miasto chce podpisać umowę z wykonawcą

Miasto szykuje się do podpisania umowy z firmą, która złożyła najkorzystniejszą ofertę na przeprowadzenie prac związanych z rewitalizacją centrum Rawy Mazowieckiej, czyli przede wszystkim Placu Piłsudskiego, ul. Wyszyńskiego i Placu Wolności.

Lada moment ruszy długo oczekiwana rewitalizacja centrum Rawy Mazowieckiej. – Do przetargu zgłosiły się trzy firmy – informuje KochamRawe.pl burmistrz Piotr Irla. – Zgodnie z procedurą do firmy, która złożyła najkorzystniejszą ofertę, wysłaliśmy wezwanie do uzupełnienie dokumentów. Jeśli się wywiąże, a inni oferenci nie będą składać protestów, to jest duża szansa, że w najbliższych dniach podpiszemy umowę – wyjaśnia burmistrz.

Firma, która złożyła najtańszą ofertę i z którą miasto jest gotowe podpisać umowę na przeprowadzenie wszelkich prac rewitalizacyjnych w centrum tzw. Starego Miasta i niektórych przyległych ulic, zgodnie z przygotowanym wcześniej projektem, wyceniła koszt tych prac na niemal 24 mln zł. Zaś najdroższa oferta opiewała prawie na 35 mln zł.

Kiedy ekipy budowlane będą mogły pojawić się na placu budowy? – Harmonogram prac ustalimy z wykonawcą dopiero po podpisaniu z nim umowy – odpowiada burmistrz. – Będziemy starali się realizować prace etapami, tak, aby nie zamykać od razu całego centrum miasta, gdyż to w znaczny sposób utrudniłoby życie mieszkańcom – tłumaczy włodarz miasta.

Jak podkreśla Piotr Irla, w najbliższych miesiącach mieszkańcy Rawy nie powinni obawiać się wielkich utrudnień w ruchu. Wszelkie zmiany organizacji ruchu będą dokonywane z wyprzedzeniem, zaś objazdy będą dokładnie oznaczone. – Zależy nam, aby mieszkańcy centrum, ale także i ci, którzy tylko przez centrum przejeżdżają, jak najmniej odczuli uciążliwości związane z realizacją tej wielkiej inwestycji, niemal całkowicie zmieniającej wizerunek całego centrum naszego miasta – podkreśla burmistrz Irla w rozmowie z KochamRawe.pl

PLEBISCYT NA NAJPOPULARNIEJSZEGO SPORTOWCA POWIATU RAWSKIEGO>>>

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author