Categories Miasto

Ogłoszono listę projektów do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2022

14 grudnia 2021 r. zespół ds. weryfikacji projektów Budżetu Obywatelskiego przedstawił wyniki głosowania na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego na rok 2022 oraz zaproponował podział środków na zwycięskie projekty.

Należy podkreślić, że mieszkańcy naszego miasta z dużym zaangażowaniem wzięli udział w głosowaniu na projekty zgłoszone do BO. Ogółem oddano 6212 kart do głosowania, w tym 6064 karty ważne oraz 146 kart nieważnych.

Karty ważne zawierały 27339 głosów ważnych, w tym 5694 głosy w obszarze rewitalizacji oraz 21645 głosów na pozostałym obszarze miasta. Ilość oddanych głosów świadczy o czynnym włączeniu się rawian w tworzenie Budżetu Obywatelskiego przeznaczonego na inicjatywy i projekty bezpośrednio zgłaszane przez społeczność lokalną.

Przedstawiamy opisy projektów, które dostały najwyższą ilość głosów mieszkańców i zostały wybrane do realizacji w ramach Budżetu Miasta Rawa Mazowiecka na rok 2022.

Projekty w OBSZARZE REWITALIZACJI:

Projekt nr 2 – Muzyczna jatka (10.500 zł), autor projektu: Danuta Dębska

Zrewitalizowane Jatki Miejskie stały się wyjątkowym miejscem na kulturalnej mapie Rawy Mazowieckiej, w których odnajdziemy niepowtarzalny klimat i wymarzone miejsce na organizację imprez kameralnych. Lokalizacja jatek w centrum miasta jest dodatkowym atutem i wyjściem naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców.
Muzyczna jatka to cykl imprez odbywających się w zrewitalizowanych Jatkach Miejskich. Projekt zakłada organizację pięciu kameralnych koncertów w okresie od stycznia do grudnia 2022 roku. Zadanie zakłada przybliżenie mieszkańcom Rawy różnych gatunków i stylów muzycznych w korelacji ze sztukami audiowizualnymi, pokazami i wystawami. Założeniem projektu jest prezentacja lokalnych twórców i artystów z profesjonalnymi wykonawcami.

Projekt nr 8 – Nowoczesna biblioteka w Rawie Mazowieckiej (24.500 zł), autor projektu: Zbigniew Pacho

To projekt inwestycyjny, mający na celu wyposażenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w nowoczesne narzędzia technologiczne które sprawią, iż biblioteka będzie bardziej atrakcyjna dla odbiorców. W ramach wnioskowanej kwoty zostaną zakupione tablica i monitor interaktywny wraz z osprzętem w postaci rzutnika i laptopa oraz konsoli gier PlayStation 5. Kolejnym zakupem w ramach wnioskowanej kwoty będzie profesjonalne nagłośnienie czyli głośniki, mikser, statywy, mikrofony oraz mikrofony przenośne (mikroporty) niezbędne do prowadzenia coraz częstszych spotkań i imprez oraz sprzęt do ich rejestrowania.

Projekt nr 11 – Koncert zespołu B&B Project (10.500 zł), autor projektu: Tomasz Walas

B&B Project to ukraiński zespół, który przełamuje stereotypy dotyczące instrumentów ludowych, wykorzystując m.in. bandurę i bayan (harmonię guzikową) do przedstawienia słuchaczom różnorodnego repertuaru, od muzyki klasycznej, poprzez muzykę rokową, pop i muzykę elektroniczną aż do oryginalnej i współczesnej muzyki ukraińskiej. Koncert zespołu odbędzie się w rawskiej farze lub w altanie parkowej.

Projekty POZA STREFĄ REWITALIZACJI:

Projekt nr 3 – Rozwój infrastruktury na Stadionie Miejskim (60.000 zł), autor projektu: Bartosz Chinowski

To projekt inwestycyjny, w ramach którego planowane są: budowa studni głębinowej do podlewania boiska głównego na stadionie miejskim, zakup ławek rezerwowych (gospodarze – goście), a także zakup czterech bramek piłkarskich zgodnych z unifikacją PZPN 5m x 2 m oraz zakup dwóch kamer do monitoringu boiska wraz z rejestratorami.

Projekt nr 6 – Piknik „Sportowa Rawa” (31.500 zł), autor projektu: Katarzyna Kowalczyk

Organizacja ogólnodostępnego pikniku sportowego dla rawian z atrakcjami dla dzieci – dmuchańce, konkurencje sportowe, konkursy wiedzy o sporcie, spotkanie z profesjonalnymi i amatorskimi sportowcami. Wydarzenie ma na celu integrację mieszkańców Rawy Mazowieckiej, zainteresowane ich sportem, pokazanie naszego miasta jako przyjaznego dla sportu, zachęcenie dzieci i młodzieży do uprawiania sportu i propagowanie zdrowego stylu życia.

Projekt nr 7 – Widzew bliżej (13.500 zł), autor projektu: Łukasz Milczarek

Spotkanie dla mieszkańców Rawy Mazowieckiej z piłkarzami klubu RTS Widzew Łódź połączone z konkursami i konkurencjami sportowymi ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Impreza cykliczna popularyzująca i promująca piłkę nożną jako dyscyplinę sportu, zachęcanie do bezpiecznego i kulturalnego kibicowania. Integracja pokoleń rawskich kibiców i sympatyków Widzewa.

Projekt nr 19 – Poprawa bezpieczeństwa na terenie miasta Rawa Mazowiecka (zakup samochodu dla WOPR) (45.000 zł), autor projektu: Sebastian Zbiros

W ramach projektu zostanie zakupiony używany samochód 9-osobowy, będzie on wykorzystywany do wyjazdów szkoleniowych, transportu sprzętu ratownictwa wodnego, działań prewencyjnych i profilaktycznych prowadzonych przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Rawie Mazowieckiej (Bezpieczne Ferie, Bezpieczne Wakacje, pierwsza pomoc przedmedyczna, spotkania i pogadanki z uczniami rawskich szkół) oraz wyjazdów interwencyjnych (Rawski WOPR pozostaje w dyspozycji służb ratowniczych w każdy dzień roku kalendarzowego). Z zakupionego pojazdu będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy Rawy Mazowieckiej chcący szkolić się z dziedziny ratownictwa wodnego oraz pierwszej pomocy.

Łączna wartość projektów przeznaczonych do realizacji – 195.500 zł. Projekty będą realizowane w roku 2022.

*Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Miasta Rawa Mazowiecka

UBEZPIECZENIA Rawa Mazowiecka. Tel. 507 72 98 01                                           (reklama)
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author