Categories Miasto Rawa Mazowiecka

Konkurs „Elewacje centrum Rawy Mazowieckiej” rozstrzygnięty

Druga edycja konkursu „Elewacje centrum Rawy Mazowieckiej” została rozstrzygnięta. 7 grudnia zostali nagrodzeni laureaci konkursu. W tegorocznej edycji komisja konkursowa przyznała pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 15 000 zł właścicielowi budynku przy ulicy Mazowieckiej.

Ponadto Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka Piotr Irla przyznał wyróżnienie dla budynku, który również znajduje się przy ul. Mazowieckiej i nagrodę w wysokości 8 000 zł.

Konkurs na najładniejszą elewację został ogłoszony przez Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka Piotra Irlę w listopadzie 2019 roku i jest jednym z instrumentów finansowych uruchomionych w ramach projektu pn. „Kompleksowy System Wsparcia Poprawy Jakości Zasobów Mieszkaniowych”.

Zasadniczym celem konkursu jest poprawa wizerunku obszaru rewitalizacji. Konkurs ma aktywizować właścicieli budynków do wykonania prac remontowych, co będzie skutkowało polepszeniem jakości przestrzeni publicznej.

Konkurs jest adresowany do właścicieli/współwłaścicieli oraz do wspólnot mieszkaniowych budynków mieszkalnych i mieszkalno-usługowych z obszaru rewitalizacji.

Aby wziąć w nim udział należało w terminie od 1 stycznia 2020 r. do 30 września 2021 r. wykonać prace remontowe elewacji frontowej budynku usytuowanego w pierzei ulicy lub placu, a następnie w październiku 2021 r. złożyć wymagane dokumenty w Urzędzie Miasta Rawa Mazowiecka.

Tegorocznym laureatom gratulujemy. Właścicieli budynków znajdujących się na obszarze rewitalizacji, którzy zamierzają przeprowadzić prace remontowe elewacji frontowej budynku, zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu na najładniejszą elewację, który zostanie ogłoszony w roku 2022 oraz do korzystania z pozostałych instrumentów uruchomionych w ramach projektu pn. „Kompleksowy System Wsparcia Poprawy Jakości Zasobów Mieszkaniowych”.

*Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Miasta Rawa Mazowiecka

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author