Categories Powiat

Ogromne zapotrzebowanie na cudzoziemców w powiecie rawskim. Bezrobocie stabilne

– Dziennie wpływa do nas około 200 nowych wniosków o zatrudnienie cudzoziemców – informuje w rozmowie z KochamRawe.pl Bożena Woźniak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rawie Mazowieckiej. Co z bezrobociem w powiecie rawskim?

W sadownictwie i rolnictwie pełną parą ruszyły prace sezonowe, a wraz z nimi duże zapotrzebowanie na pracowników z zagranicy.

Do 17 maja 2020 roku do Powiatowego Urzędu Pracy w Rawie Mazowieckiej wpłynęło 3944 wniosków o zatrudnienie cudzoziemców i 973 oświadczenia.

W przypadku wniosków jest to podobna liczba co rok temu w analogicznym okresie. Oświadczeń jest o kilkaset mniej.

W całym 2019 roku rolnicy i pracodawcy z powiatu rawskiego złożyli ponad 8 tys. wniosków o zatrudnienie cudzoziemców i 3,3 tys. oświadczeń.

Mimo zamkniętych granic i obostrzeń sanitarnych związanych z wjazdem i wyjazdem z kraju pracownicy m.in. z Ukrainy, wciąż mogą przyjeżdżać do pracy w Polsce.

Niestety po przyjeździe, nim podejmą pracę, musza przejść 14-dniową kwarantannę.

Kwietniowe bezrobocie w powiecie rawskim

Poziom bezrobocia w Rawie i powiecie rawskim utrzymuje się na stabilnym poziomie. W kwietniu w rejestrze PUP przybyło 68 nowych bezrobotnych, a liczba zarejestrowanych osób bez pracy zwiększyła się z 677 w marcu do 745 na koniec kwietnia.

– Od początku maja dziennie rejestrujemy 5-7 nowych bezrobotnych – przyznaje Bożena Woźniak z PUP.

Dotychczas w czasie pandemii koronawirusa w powiecie rawskim tylko jedna firma dokonała zwolnień grupowych. Przedsiębiorstwo transportowe zwolniło z pracy 31 osób.

Reklama w Rawie reklama w gazecie Rawa Mazowiecka
Reklama w Rawie reklama w gazecie Rawa Mazowiecka
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author