Categories Powiat

Śp. bp. Józef Zawitkowski z tytułem „Zasłużony dla Ziemi Rawskiej”

29 października zmarł ks. bp. Józef Zawitkowski. Jego pogrzeb odbył się 7 listopada. Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Rawskiego (6.11) radni przyjęli specjalne stanowisko nadając zmarłemu biskupowi tytuł „Zasłużony dla Ziemi Rawskiej”.

Poniżej treść tego stanowiska:

Stanowisko Rady Powiatu Rawskiego w sprawie upamiętnienia zmarłego Księdza Biskupa Józefa Zawitkowskiego „Zasłużonego dla Ziemi Rawskiej”  przyjęte podczas XXIV sesji Rady Powiatu Rawskiego VI kadencji w dniu 6 listopada 2020 r.

Z wielkim żalem i smutkiem w dniu 29 października 2020 roku przyjęliśmy wiadomość o śmierci Księdza Biskupa Józefa Zawitkowskiego uhonorowanego pierwszym, historycznym tytułem „Zasłużony dla Ziemi Rawskiej” przez Radę Powiatu Rawskiego 11 listopada 2008 r. za całokształt Jego działalności.

Ksiądz Biskup urodzony na Ziemi Rawskiej- wybitny duszpasterz  i kaznodzieja, a także poeta i kompozytor- był niezwykle emocjonalnie i uczuciowo z nią związany. W publicznych wystąpieniach, jak i licznych publikacjach z dumą podkreślał fakt silnych więzi z rodzinnymi stronami.

Zawsze czynnie uczestniczył w najważniejszych wydarzeniach dla społeczności Powiatu Rawskiego- uroczystościach patriotycznych, dożynkach powiatowych, spotkaniach wielkanocnych i wigilijnych oraz szeregu innych- służąc i wpierając swoim ciepłem, słowem, mądrością oraz dobrą radą.

Księże Biskupie Józefie dziękujemy Ci za Twoją żywą wiarę, za umiłowanie Ojczyzny oraz naszej okolicy i nas- mieszkańców Ziemi Rawskiej. Na zawsze Pozostaniesz w naszej pamięci…

Radni Rady Powiatu Rawskiego VI kadencji.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author