Categories Miasto

Rozbój na Sójczym. Sprawca schował się przed policją za lodówką. Do aresztu trafił też pokrzywdzony

17 marca 2020 roku rawscy kryminalni już pół godziny od rozboju zatrzymali jego sprawcę. Mężczyzna ukrył się w osiedlowym sklepie i zza lodówki obserwował policjantów. Pokrzywdzony również został zatrzymany ponieważ był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Dyżurny rawskiej komendy około godziny 10.45 otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego miało dojść na przystanku PKS w Rawie Mazowieckiej przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Natychmiast na miejsce wysłane zostały patrole, którym został podany rysopis potencjalnego sprawcy.

Mundurowi na miejscu zdarzenia zastali 48 – latka, który poinformował, że przechodząc obok trzech mężczyzn, jeden z nich zapytał o papierosa i pożyczkę kilku złotych. Kiedy pokrzywdzony odmówił, jeden z mężczyzn zareagował agresywnie, uderzył go w twarz.

Gdy 48 – latek przewrócił się, sprawca kopał go po całym ciele, następnie zabrał telefon komórkowy oraz portfel z gotówką. Pokrzywdzony znał sprawcę.

Kryminalni po 30 minutach od zdarzenia namierzyli 40 – letniego rawianina.

Mężczyzna widząc policjantów schował się w jednym z osiedlowych sklepów, gdzie obserwował ich zza lodówki.

Policjanci nie dali się jednak zwieść. Kryminalni znaleźli przy podejrzewanym telefon komórkowy, 40 – latek nie potrafił wyjaśnić jak wszedł w jego posiadanie.

Zarówno pokrzywdzony jak i sprawca byli nietrzeźwi. Policjanci w trakcie podjętych czynności ustalili, że pokrzywdzony jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Podejrzanemu za rozbój za kratami może spędzić nawet 12 lat.

Źródło: KPP w Rawie Mazowieckiej.

KLIKNIJ W PONIŻSZY BANER, ABY POZNAĆ NOMINOWANYCH SPORTOWCÓW:

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author