Categories Powiat

Pijany 18-latek wiózł swojego młodszego brata quadem

W rękach rawskiej drogówki znalazł się 18-latek, który pijany, bez prawa jazdy i kasku jechał quadem wraz ze swoim bratem. Teraz mężczyźnie grozi wysoka grzywna i kara do 2 lat pozbawienia wolności.

29 czerwca 2019 roku o godzinie 12.50 policjanci ruchu drogowego patrolując teren powiatu rawskiego w miejscowości Sadkowice zauważyli dwóch mężczyzn jadących drogą powiatową quadem.

Uwagę funkcjonariuszy przede wszystkim zwróciło to, że żaden z nich nie miał kasku ochronnego, a pojazd nie posiadał tablicy rejestracyjnej. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że zarówno kierujący 18 latek jak i jego 17-letni brat są pod wpływem alkoholu. Kierujący miał 1.5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna odpowie teraz za jazdę quadem w stanie nietrzeźwości i za szereg, popełnionych podczas jazdy wykroczeń. Quad z miejsca kontroli odjechał na lawecie na parking policyjny. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Mimo wysokich kar ciągle na naszych drogach poruszają się nietrzeźwi kierujący. Tylko w ten weekend policjanci z KPP w Rawie Maz. zatrzymali 10 nietrzeźwych kierujących.

Źródło: KPP

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author