Categories Powiat Rawski

Po przeprowadzonej modernizacji Szkoła Podstawowa w Sierzchowach wygląda fantastycznie

21 grudnia nastąpiło uroczyste otwarcie zmodernizowanej Szkoły Podstawowej w Sierzchowach. Wśród gości, którzy pojawili się na uroczystości, byli m.in. samorządowcy z Gminy Cielądz, a także starosta Józef Matysiak z radną Zofią Winiarską.

Fot. Profil Facebook/ Józef Matysiak Starosta Rawski

O zrealizowanej w Sierzchowach inwestycji rozmawialiśmy z Pawłem Królakiem – wójtem gm. Cielądz.

KochamRawe.pl: Gmina Cielądz zakończyła dużą inwestycję w Sierzchowach. Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Sierzchowach chyba mogą być dumni z aktualnych warunków lokalowych…

Paweł królak wójt gminy Cielądz kocham rawę
Paweł Królak – wójt gminy Cielądz

Wójt Paweł Królak: Dokładnie tak. Rok 2023 dla Szkoły Podstawowej w Sierzchowach był rokiem inwestycji, modernizacji i rozwoju. W ramach inwestycji zmodernizowano system grzewczy, zakupiono wyposażenie stołówki szkolnej oraz przeprowadzono termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej w Sierzchowach wraz z jego dostosowaniem dla osób ze szczególnymi potrzebami i wymian oświetlenia wewnętrznego.

Proszę trochę więcej opowiedzieć Czytelnikom KochamRawe.pl o zakresie przeprowadzonych prac.

W ramach prac wykonanych wewnątrz i na zewnątrz budynku wykonano ocieplenie ścian zewnętrznych i stropu budynku nad wejściem, wymiana starych okien, wymiana starych drzwi zewnętrznych, wykonanie instalacji odgromowej, montaż rynien, rur spustowych i parapetów. W ramach dostosowania architektonicznego budynku dla osób ze szczególnymi potrzebami przebudowano elewację frontową poprzez budowę podjazdu i przebudowę schodów, wymieniono drzwi wewnętrzne, wyremontowano i dostosowano łazienki, zamontowano wykładzinę antypoślizgową, barierki schodowe oraz tablice informacyjne. Wymienione zostało także oświetlenie na typ LED z montażem oświetlenia awaryjnego we wszystkich ciągach komunikacyjnych budynku.

Kto był odpowiedzialny za przeprowadzenie tych prac?

Za realizację robót odpowiada główny wykonawca, którym jest firma Usługi Projektowe i Budowlane ARBUD Paweł Krześlak z Piotrkowa Trybunalskiego,

Funkcję Inspektora nadzoru Inwestorskiego z ramienia Firmy Handlowo-Usługowej CEZAR Cezary Zychowicz pełnił Krzysztof Zychowicz.

Jaki był koszt przeprowadzonych prac i skąd pochodziło finansowanie?

Łączny koszt inwestycji to ponad 1,9 mln zł, w tym dofinansowanie z Polskiego Ładu w kwocie ponad 1,5 mln zł.

Wszystkie wykonane inwestycje w tym roku w szkole opiewają na łączną kwotę 2,6 mln zł, w tym ponad 2 mln. zł dofinansowania, a 524 mln zł wkładu własnego Gminy Cielądz.

 

Pożyczka na cudze daneWypadek Rawa Mazowiecka ul. Mszczonowska Wiadomości Rawa

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author