Categories Powiat

Pociski artyleryjskie z okresu II Wojny Światowej w Hucie Wałowskiej i w żydomickim lesie

26 i 27 kwietnia rawska policja odebrała zgłoszenia o odnalezionych niewybuchach. Oba pochodziły z czasów II Wojny Światowej. Jeden znaleziono w lesie w okolicach Żydomic, a drugi Hucie Wałowskiej podczas prac polowych.

W poniedziałkowy poranek, 26 kwietnia 2021 roku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej został telefonicznie powiadomiony o znalezieniu niewybuchu. Ustalono, że mężczyzna podczas spaceru zauważył pocisk leżący w wąwozie na brzegu mokradła. Na miejsce zostali skierowani policjanci.

Niewybuchem okazał się szrapnel-75 mm, pocisk artyleryjski wypełniony kulkami, które rozpryskują się, gdy zadziała zapalnik czasowy. Znalezisko było bez zapalnika. O niebezpiecznym odkryciu została powiadomiona Jednostka Wojskowa z Tomaszowa Mazowieckiego.

Policjanci zabezpieczyli pocisk artyleryjski pochodzący z okresu II Wojny Światowej, który został znaleziony podczas prac polowych. Niewybuch zostanie zabrany przez saperów.

We wtorkowe popołudnie, 27 kwietnia 2021 roku, podczas prac polowych w Hucie Wałowskiej gm. Rawa Mazowiecka, rolnik wykopał pocisk artyleryjski. Po otrzymaniu informacji, policjanci zabezpieczyli niebezpieczne wykopalisko i powiadomili wojskowych saperów.

Ustalono, że jest to pocisk artyleryjski pochodzący z okresu II Wojny Światowej.

Niewybuch będzie zabrany przez Jednostkę Wojskową z Tomaszowa Mazowieckiego. Do tego czasu jest zabezpieczany przez policjantów.

Policjanci ostrzegają, że takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić!

Źródło: KP Policji w Rawie Maz.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author