Categories Miasto

Wyjechał z posesji przy ul. Mszczonowskiej – bez prawka, bez ubezpieczenia, ale z narkotykami

Rawscy policjanci zatrzymali na ul. Mszczonowskiej samochód, którym kierował 29-letni mieszkaniec naszego miasta nie posiadający prawa jazdy, zaś sam samochód nie miał badań technicznych, ani ubezpieczenia, a tablice rejestracyjne miał od innego auta. W samochodzie były narkotyki.

Policjanci podczas kontroli dwóch mężczyzn znaleźli prawie 10 gramów amfetaminy oraz 3 gramy ziela konopi innej niż włóknista. Obaj podejrzewani zostali zatrzymani. Pasażer powinien przebywać na kwarantannie.

25 kwietnia 2021 roku, kilka minut po północy, funkcjonariusze z wydziału kryminalnego rawskiej komendy na ulicy Mszczonowskiej w Rawie Mazowieckiej, zauważyli mitsubishi galant, którego kierowca energicznie wyjechał z jednej z posesji i z dużą prędkością ruszył w kierunku Konopnicy nie zachowując przy tym prostego toru jazdy.

Policjanci zaniepokojeni sposobem poruszania się samochodu postanowili natychmiast zatrzymać auto do kontroli.

W trakcie zatrzymywania mitsubishi przez okno od strony pasażera zostało wyrzucone papierowe zawiniątko, w którym kryminalni znaleźli prawie 3 gramy amfetaminy.

Samochodem kierował 29-letni mieszkaniec Rawy, który nie posiada prawa jazdy.

Z uwagi na pobudzone zachowanie kierowcy, została pobrana mu krew na zawartość substancji odurzających.

W trakcie sprawdzenia w policyjnych bazach danych okazało się, że samochód, którym mężczyźni się poruszali nie ma aktualnych badań technicznych, jest nie dopuszczony do ruchu, nie ma obowiązkowego ubezpieczenia, a tablice rejestracyjne należą do innego samochodu.

Dalsza kontrola wykazała, że 25-letni pasażer objęty jest kwarantanną i nie powinien opuszczać swojego miejsca zamieszkania. W sumie policjanci podczas kontroli ujawnili 10 gramów amfetaminy i 3 gramy konopi innej niż włóknista.

Mężczyźni noc spędzili w rawskiej komendzie.

Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za złamanie kwarantanny grozi mandat do 500 złotych lub kara administracyjna do 30 000 złotych.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author