ubezpieczenia Rawa Mazowiecka
Categories Miasto

Podcast KochamRawe.pl: Rozmowa z Piotrem Irlą – burmistrzem Rawy Mazowieckiej

W tym odcinku podcastu KochamRawe.pl rozmawiamy z Piotrem Irlą – burmistrzem Rawy Mazowieckiej.

Tu znajdziesz podcast KochamRawe.pl – rozmowę z Józefem Matysiakiem starostą rawskim

Głównym tematem odcinaka są zrealizowane i realizowane w Rawie inwestycje miejskie, a jest ich naprawdę dużo.

Posłuchaj rozmowy z burmistrzem Piotrem Irlą na Spotify

Szczegółowo omawiamy prace związane z budową sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Rawie Mazowieckiej wraz z otaczającą infrastrukturą. Cała inwestycja może kosztować nawet 15 mln zł. Słuchacze dowiedzą się m.in. co z salą gimnastyczną, z której dotychczas korzystali uczniowie szkoły.

Burmistrz mówi również o planie rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 2.

Zakończyła się budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkaniowego przy ul. Kolejowej. Z burmistrzem rozmawiamy o tym kto będzie mógł skorzystać z usług tej nowej instytucji. Zapytaliśmy także o estetykę ulicy Kolejowej – i otoczenia nowego centrum.

Burmistrz Piotr Irla wymienia ulice, które udało się wyremontować w mieście w 2023 roku, choć sam przyznaje, że w tym zakresie jest jeszcze wiele do zrobienia, ponieważ są w naszym mieście również ulice nieutwardzone, przy których także mieszkają rawianie i chcą mieć asfaltowe drogi.

Burmistrz podkreśla, że bardzo zależy mu na bezpieczeństwie i komforcie mieszkańców, dlatego wiele inwestycji drogowych, a także przejść dla pieszych, zostało już wykonanych i będą realizowane kolejne inwestycje.

Zapytaliśmy również o skrzyżowanie ul. Targowej z ul. Zamkowa Wola. Czy zostanie przebudowane, aby rozładować korki?

Nie zabrakło także inwestycji na osiedlach. Trwa rewitalizacja os. Niepodległości (w podcaście burmistrz mówi m.in. jakie prace zostaną tam wykonane wiosną tego roku), a na os. 9 Maja powstał plac zabaw i zewnętrz siłownia.

Aktualnie (do 24 stycznia) można zgłaszać projekty do Budżetu Obywatelskiego. Każdy mieszkaniec może zgłosić swój projekt. To właśnie z Budżetu Obywatelskiego została sfinansowana budowa placu zabaw na os. 9 Maja, a inicjatorem tego przedsięwzięcia był Tomasz Kraćkowski.

W ostatnich minutach podcastu burmistrz Piotr Irla mówi o budowie bieżni wokół stadionu miejskiego na zamku, a także budowie zaplecza socjalnego. Inwestycja ta będzie realizowana w 2024 roku i prace powinny rozpocząć się w najbliższych miesiącach. Burmistrz deklaruje, że bieżnia powstanie w 2024 roku.

Nie byłoby tych wszystkich inwestycji, gdyby… Wysłuchaj rozmowy, a poznasz odpowiedź na to pytanie.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z burmistrzem Piotrem Irlą.

Informacje Rawa Mazowiecka Ogłoszenia
Informacje Rawa Mazowiecka Ogłoszenia. Kocham Rawę Wiadomości
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author