Categories Miasto

Nowe bloki spółdzielni mieszkaniowej powstaną w tym roku. Chcesz kupić mieszkanie w Rawie?

– Każdy, kto jest zainteresowany kupnem, może przyjść i pozostawić swoje podanie. To nic nie kosztuje i nie zobowiązuje do kupna – mówi w rozmowie z KochamRawe.pl Adam Iwaszkiewicz, prezes Rawsko-Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej i podkreśla, że nowe bloki zarówno przy ul. Białej jak i na os. 9-Maja mogły powstać znacznie wcześniej.

Cena mieszkań w nowych blokach w Rawie Mazowieckiej znajdziesz ją TUTAJ

KLIKNIJ i zobacz jak będą wyglądać nowe bloki Rawsko-Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Rawie przy zbiegu ulic Mszczonowskiej i Białej. Obejrzyj typy dostępnych mieszkań>>>>

Na audio.kochamrawe.pl znajdziecie całą rozmowę z prezesem Adamem Iwaszkiewiczem, a w niej nie tylko o nowych blokach przy skrzyżowaniu ul. Mszczonowskiej i Białej, ale także o problemach z segregacją śmieci. Przypominamy, że aktualnie w Rawie Mazowieckiej, opłata za selektywną zbiórkę odpadów w wysokości 12,50 zł/osoby, a za brak segregacji 25,00 zł.

Reklamuj się w bezpłatnej gazecie “KochamRawe.pl”. Nakład to 8 tys. egz. Kolejny numer już w lutym>>>

KochamRawe.pl: Już rok temu na łamach gazety „KochamRawe.pl – magazyn opinii” mówił pan o pomyśle budowy nowych bloków w Rawie przy ul. Białej i Mszczonowskiej. Czy w tym roku ruszą już prace budowlane?

Praktyczna książka: “Nieruchomości. Jak kupić lub sprzedać mieszkanie i uzyskać kredyt hipoteczny?”>>>

Adam Iwaszkiewicz: Aby prace budowlane mogły ruszyć, trzeba wykonać wiele formalności i uzgodnień, a także przygotować odpowiedni projekt i całą niezbędną dokumentację. Tymi właśnie sprawami zajmowaliśmy się w minionym roku. W pierwszej połowie tego roku będziemy mieć już gotową dokumentację, gdyż prace związane z jej przygotowaniem są na ukończeniu. Kiedy wszystko będziemy mieli dopięte na przysłowiowy ostatni guzik, wówczas wystąpimy o pozwolenie na budowę, ogłosimy przetarg na wykonawstwo i zaczniemy budowę.

Jak wypromować swoją firmę i zbudować markę firmy oraz produktu? Sprawdź jak osiągnąć sukces>>>

To chyba jeszcze daleka droga do momentu, kiedy nowe bloki w Rawie zostaną wybudowane i zaczną wprowadzać się do nich mieszkańcy?

Nic podobnego. Mam nadzieję, że do końca tego roku nowe bloki w Rawie będą gotowe. Najpóźniej na początku przyszłego roku zaczną wprowadzać się do nich mieszkańcy. Chcemy budować je w systemie prefabrykatów, czyli na plac budowy przyjadą z fabryki gotowe elementy, które tu – na miejscu – będą składane niczym klocki.

Zobacz jak będą wyglądać nowe bloki spółdzielni mieszkaniowej w Rawie Mazowieckiej KLIKNIJ>>>

Krążą plotki, że wszystkie nowe mieszkania w blokach spółdzielni mieszkaniowej już od dawna są sprzedane.

To zupełnie nieprawdziwe plotki i chciałbym przy tej okazji je zdementować. Zainteresowanie mieszkaniami jest faktycznie duże, ale my w siedzibie R-MSM przyjmujemy tylko podania od osób chętnych do zakupu. Czy ostatecznie te osoby faktycznie będą chciały kupić mieszkanie w nowych blokach, tego nie wiemy. Każdy, kto kupnem jest zainteresowany, może przyjść i pozostawić swoje podanie. To nic nie kosztuje i nie zobowiązuje do kupna.

Jak kupić mieszkanie w nowych blokach w Rawie Mazowieckiej? Kliknij i dowiedz się więcej>>>

Kiedy umowy kupna nowego mieszkania w rawskich blokach z zainteresowanymi osobami będą podpisywane?

Kiedy przebrniemy przez wszystkie formalności i rozpoczniemy budowę. Wtedy też będzie już znana dokładna cena 1 m kw. Wówczas zaprosimy osoby, które teraz składają swoje podania, do podpisywania umów zakupu.

Biorąc pod uwagę aktualne ceny mieszkań w Rawie Mazowieckiej. Ile mogą kosztować mieszkania w nowych blokach w Rawie? 

Trudno dziś powiedzieć dokładnie. Szacuję, że może to być w graniach od 4,5 do 5 tys. zł za 1 m kw. (Aktualne ceny nowych mieszkań spółdzielni mieszkaniowej w 2021 roku podajemy tutaj>>>)

Ceny mieszkań na rynku pierwotnym w nowych blokach w Rawie byłyby i tak niższe od rynku wtórnego.

Ceny na rynku wtórnym w Rawie potrafią dochodzić do 6 tys. zł za 1 m kw. Myślę, że są one już nieco wygórowane. Z drugiej strony wszystko, w tym i mieszkania, jest warte tyle, ile ktoś chce zapłacić. Jak widać w Rawie, nie ma problemu ze sprzedażą nawet drogiego mieszkania.

Zainteresowanie nowymi mieszkaniami w nowych blokach w Rawie jest duże?

Jest bardzo duże zainteresowanie i na pewno wszystkie bardzo szybko zostaną sprzedane.

W ubiegłym roku mówił pan o 250 mieszkaniach w trzech nowych blokach w Rawie. Faktycznie tyle nowych mieszkań w Rawie planujecie wybudować?

Niestety, musieliśmy nieco skorygować nasze plany. Ostatecznie będzie ok. 200 mieszkań. To ograniczenie jest spowodowane brakiem obszaru na miejsca parkingowe. Postanowiliśmy więc nieco zmniejszyć liczbę mieszkań, po to, aby każdy miał swoje miejsce garażowe. Niemniej wciąż mówimy o trzech blokach.

Są tacy, którzy czekają na nowe mieszkania w Rawie, ale większość z naszych Czytelników, mieszkających w blokach spółdzielni, czeka na remonty i inwestycje. Jakie inwestycje na ten rok zaplanowała spółdzielnia mieszkaniowa w Rawie?

W tym roku chcemy w trzech blokach wykonać elewację zewnętrzną, czyli pomalować i wykonać remonty balkonów. Także w 11 blokach planujemy wymienić piony i poziomy ciepłej oraz zimnej wody. Są to bardzo ważne inwestycje. Jak się okazuje na przykładzie bloków, w których wykonaliśmy takie prace w minionych latach, ich mieszkańcy płacą dużo mniej za dostarczane do bloku ogrzewanie oraz ciepłą wodę. Korzyści są więc bardzo wymierne i widoczne dla każdego lokatora.
Ponadto w pięciu blokach wykonamy malowanie klatek schodowych.
To są te najpoważniejsze inwestycje, które zaplanowaliśmy do wykonania w bieżącym roku, oczywiście mając świadomość, że potrzeby są dużo większe. Niemniej musimy planować zakres inwestycji realnie w odniesieniu do naszych możliwości finansowych. Szacunkowa wartość wymienionych prac wynosi wcale niemało, bo 1,6 mln zł.

W przyszłości, ze względu na rosnące ceny energii elektrycznej, chcielibyśmy inwestować w fotowoltaikę. Wymienimy oświetlenie na ledowe. Zamontujemy czujki ruchu, które włączałyby światło na chwilę, kiedy ktoś przechodzi. Chcemy, aby nie świeciło się cały czas, bo przecież za to wszyscy płacimy.

O problemach z segregacją odpadów posłuchasz w rozmowie audio, a dokładnie w jej drugiej połowie. Przypominamy. Aktualnie w Rawie Mazowieckiej, opłata za selektywną zbiórkę odpadów w wysokości 12,50 zł/osoby. Za brak segregacji 25,00 zł.

JAK WŁAŚCIWIE SEGREGOWAĆ ŚMIECI W RAWIE? JAKIEGO TYPU ODPADY WYRZUCAĆ DO JAKICH POJEMNIKÓW? ODPOWIEDZI ZNAJDZIESZ TUTAJ>>>

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author