Categories Powiat Rawski

Powiat przebuduje przejścia dla pieszych w Rawie, Regnowie i Białej Rawskiej

Władze powiatu rawskiego dostały dofinansowanie na przebudowę ośmiu przejść dla pieszych wraz z fragmentami ulic w Rawie Mazowieckiej (prace zostaną wykonane w 2021 roku), a także na przejścia w Regnowie, Białej Rawskiej i Chodnowie (inwestycja zaplanowana na 2022 rok).

Pieniądze, które udało się pozyskać władzom powiatu rawskiego, pozwolą nie tylko na przebudowę samych przejść dla pieszych, ale także fragmentów ulic po 100 m w każdą stronę od przejścia.

Dzięki temu i we współpracy z władzami miasta Rawa Mazowiecka przy niewielkim udziale własnych środków, uda się wyremontować całą ulicę Tomaszowską i Kościuszki. O przejściach i ulicach, które wyremontuje miasto pisaliśmy tutaj>>

– Wystąpiliśmy do wojewody łódzkiego o dofinansowanie przebudowy przejść dla pieszych, kierując się troską o bezpieczeństwo naszych mieszkańców – mówi Józef Matysiak, starosta rawski. – Wierzę, że te inwestycje w istotny sposób wpłyną na poprawę tego bezpieczeństwa, ponieważ zawsze pieszy w konfrontacji z pojazdem jest na dużo gorszej pozycji – podkreśla starosta. I zwraca się z apelem, zarówno do kierowców jak i do pieszych, aby zachowywali szczególną ostrożność, ponieważ żadna inwestycja nie zastąpi zdrowego rozsądku i uwagi.

Starostwo niebawem ogłosi przetarg, w którym będzie chciało wybrać firmę, która wykona przebudowę przejść dla pieszych w Rawie Mazowieckiej. Do przebudowy zaplanowane zostały między innymi przejścia przy skrzyżowaniach: ul. Kościuszki/Faworna, ul. Kościuszki/Niepodległości, ul. Kościuszki/Nowa, ul. Tomaszowska/Solidarności, ul. Tomaszowska/Cmentarna, ul. Tomaszowska/Przemysłowa, ul. Tomaszowska/Wyzwolenia.

Wszystkie te przejścia powinny zostać wykonane jeszcze w tym roku.

W 2022 roku zostaną przebudowane trzy przejścia w Regnowie, dwa w Białej Rawskiej (na ul. Kolejowej i Kościuszki) i jedno w Chodnowie.

– Jeśli program będzie kontynuowany w kolejnych latach, na pewno będziemy składać wnioski na przebudowę przejść dla pieszych również na innych drogach powiatowych – podkreśla starosta Józef Matysiak.

Zakres planowanych prac w ramach przebudowy przejść to: – oświetlenie wertykalne po obu stronach dla każdego kierunku ruchu, lampy zatopione w asfalcie wraz z czujnikiem ruchu, wymiana nawierzchni oraz chodników w zakresie oddziaływania przejść dla pieszych (do 100m w każdą stronę) – przy każdym przejściu dla pieszych oraz dodatkowo wyniesione przejście dla pieszych (próg zwalniający) na skrzyżowaniu Tomaszowska/Solidarności.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author