Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Powiat

Produkcja narkotyków w Kowiesach. Policja zabezpieczyła 15 kg narkotyków

Policjanci z Rawy Mazowieckiej, Radomia i Żyrardowa prowadząc wspólne działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie ponad 15 kilogramów środków odurzających. Decyzją sądu 23-latek trafił do aresztu, a jego 27-letni kompan otrzymał dozór.

Konkurs literacki. Napisz opowiadanie o Rawie PRZECZYTAJ>>>

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z komendy Policji w Rawie Mazowieckiej, Komendy Wojewódzkiej z siedzibą w Radomiu i Komendy Powiatowej w Żyrardowie wspólnie prowadzili działania na terenie powiatu skierniewickiego.

Z informacji, jakie docierały wcześniej do nich wynikało, że w jednym z domów w gminie Kowiesy produkowane są narkotyki w dużych ilościach.

17 marca 2023 roku po godzinie 15:00, pod obserwowanym adresem pojawili się policjanci. Z posesji nissanem wyjechał 23-latek podejrzany o przestępczy proceder. Funkcjonariusze chcąc zatrzymać mężczyznę użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Ten nie zatrzymał się do kontroli. W trakcie ucieczki kierujący nissanem wyrzucił przez okno samochodu przedmioty, wykorzystywane do produkcji narkotyków, które zostały później zabezpieczone przez policjantów. Mężczyznę po krótkim pościgu zatrzymano.

Na posesji policjanci zastali 27-letniego mieszkańca Grodziska Mazowieckiego, który także został zatrzymany.

Podczas przeszukania i oględzin ustalono, że dom był specjalnie przygotowany do produkcji narkotyków, a świadczyły o tym między innymi zgromadzone tam półprodukty.

Zabezpieczone substancje w stanie stałym, oraz ciekłym zostały przewiezione do badań laboratoryjnych.

Wstępne badanie potwierdziło, że jest to amfetamina. W sumie zabezpieczono ponad 15 kilogramów gotowych narkotyków oraz butelki i inne przedmioty o różnej pojemności z półproduktami, z których można było wytworzyć substancje psychotropowe w ilości nawet kilkudziesięciu kilogramów.

W miejscu zamieszkania 23-latka policjanci znaleźli jeszcze ponad 500 gramów marihuany.

Na wniosek prokuratora, decyzją sądu 23-latek został tymczasowo aresztowany, zaś wobec jego 27-letniego kompana zastosowano policyjny dozór zakaz opuszczania kraju. Mężczyznom grozi kara do 20 lat pozbawienia wolności.

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk – Policja Rawa

REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author