Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Miasto

Uroczysta przysięga wojskowa ochotników Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej w Rawie

Piotr Irla – Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka, serdecznie zaprasza na przysięgę wojskową, która odbędzie się 18 marca 2023 r.

Uroczysta przysięga wojskowa ochotników Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej stacjonującej w 1 Batalionie Kawalerii Powietrznej w Leźnicy Wielkiej odbędzie się w Rawie Mazowieckiej na Pl. M.J. Piłsudskiego.

W sobotni poranek już od godz. 10.00 do godz. 14.00 będzie wystawione stoisko promocyjno – informacyjne Wojskowego Centrum Rekrutacji Tomaszów Mazowiecki, na którym będzie można uzyskać informację o Dobrowolnej Zasadniczej Służbie Wojskowej: ile trwa, kto może do niej przystąpić, jakie trzeba spełnić wymogi i na czym ta służba będzie polegać.

Ponadto w tych samych godzinach będzie funkcjonowało stoisko promocyjne z wyposażeniem indywidualnym żołnierza 1 Batalionu Kawalerii Powietrznej z Leźnicy Wielkiej.

Dodatkowo o godzinie 12.00 ruszy stoisko gotowe do wydawania porcji zupy grochowej wraz z pieczywem oraz gorącą herbatką. Będzie to pierwsze takie wydarzenie na Pl. Piłsudskiego, nie może Państwa zabraknąć.

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU W CENTRUM RAWY MAZOWIECKIEJ

W związku z uroczystością w godz. 08:00 – 13:00 nastąpi zmiana w organizacji ruchu. Zamknięte zostaną drogi gminne dla ruchu kołowego tj.:

skrzyżowanie ulicy Wyszyńskiego i ulicy Armii Krajowej,

w ul. Słowackiego zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy w stronę od Armii Krajowej do ul. Fawornej,

Plac Wolności – wyłączony z ruchu,

Plac Józefa Piłsudskiego – wyłączony z ruchu,

Ruch pieszy pozostaje bez zmian.

Prosimy o parkowanie samochodów na parkingach zlokalizowanych poza Placem Piłsudskiego w dniu 18.03.2023 r.

Źródło: Urząd Miasta Rawa Mazowiecka

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author