Categories Miasto

Przed 1 września boisko przy Szkole Podstawowej nr 4 przejdzie generalny remont

Remont boiska przy Szkole Podstawowej nr 4 w Rawie ma obejmować: wymianę nawierzchni, ogrodzenia i bramek. Koszt to ok. 400 tys. zł. Miasto stara się o dotację.

ZGŁOŚ SPORTOWCA do udziału w Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Rawskiego>>>

– 31 stycznia złożyliśmy wniosek o dofinansowanie tej inwestycji. Jest szansa otrzymania wsparcia do 100 tys. zł, ale bez względu na wysokość dofinansowania inwestycję będziemy realizować w tym roku, choć oczywiście im wyższa dotacha, tym mniej pieniędzy będziemy musieli wydać z własnego budżetu – mówi w rozmowie z KochamRawe.pl Artur Piotrowski, wiceburmistrz Rawy Mazowieckiej.

Wiceburmistrz zapewnia, że prace zostaną wykonane tak, aby boisko spełniało aktualnie obowiązujące wymogi prawne, dotyczące bezpieczeństwa na tego typu obiektach.

– Prace będziemy chcieli rozpocząć jak najszybciej, ale najpierw musimy poczekać na rozstrzygnięcie konkursu i naszego wniosku. Myślę jednak, że najpóźniej do końca wakacji boisko zostanie oddane do użytku – wyjaśnia wiceburmistrz Piotrowski.

Przedstawiciel ratusza zaznacza także, że w tym roku zostanie przygotowana dokumentacja na remont boisk przy Szkole Podstawowej nr 2, tak aby w 2021 roku odnowić i te boiska. – Najprawdopodobniej boiska przy SP2 wyremontujemy w przyszłym roku, ale jeśli w budżecie pojawią się pieniądze, nie wykluczam, że taka inwestycja mogłaby być zrealizowana jeszcze w tym roku – mówi Artur Piotrowski.

W ubiegłym roku generalny remont boiska wykonano przy Szkole Podstawowej nr 1 i dziś wygląda ono naprawdę imponująco, czemu wyraz zaraz po jego oddaniu do użytku dali nasi Czytelnicy na profilu facebook.com/kochamrawe, ale przypominamy jego wygląd poniżej.

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 1.
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author