ubezpieczenia Rawa Mazowiecka
Categories Miasto

Rawa czeka na 98 tys. zł, aby przebudować trzy przejścia dla pieszych

Miasto otrzymało obietnicę z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, że otrzyma 98 tys. zł na przebudowę trzech przejść dla pieszych. Teraz czeka na pieniądze, aby przeprowadzić inwestycje i poprawić bezpieczeństwo pieszych w najbardziej newralgicznych punktach miasta.

– Bezpieczne przejścia, to takie, które są właściwie oznakowane, wyniesione, co w naturalny sposób wymusza ograniczenie prędkości na danym odcinku drogi i odpowiednio doświetlone. Światła będą się włączać wtedy, gdy pieszy będzie zbliżał się do przejścia, dzięki czemu żaden z kierowców, nie powinien mieć wątpliwości, że trzeba zdjąć nogę z gazu i zachować szczególną ostrożność – wyjaśnia Artur Piotrowski, wiceburmistrz Rawy Mazowieckiej.

Kiedy tylko miasto otrzyma pieniądze ruszy przebudowa trzech skrzyżowań: na ul. Jerozolimskiej (przy wylocie z ul. Zamkowa Wola – od przedszkola), Warszawskiej i Słowackiego.

– Na razie otrzymaliśmy tylko obietnicę w postaci promesy od wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, że dofinansowanie otrzymamy, ale póki co umowa nie została podpisana. Cierpliwie na nią i na pieniądze czekamy. Kiedy tylko formalności zostaną dopełnione, wówczas niezwłocznie przeprowadzimy wszystkie prace – dodaje wiceburmistrz Piotrowski.

Władze Rawy Mazowieckiej maja nadzieję, że przejścia uda się przebudować jeszcze w tym roku.

PRZECZYTAJ O INNYCH INWESTYCJACH DROGOWYCH REALIZOWANYCH AKTUALNIE W RAWIE MAZOWIECKIEJ>>>

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author