Categories Miasto

Rawa, skrzyżowaniu ul. Słowackiego i Fawornej: Pił podczas jazdy? Kierowca opla miał 3 promile

pijany kierowca w Rawie ulica Słowackiego Faworna kocham Rawę

Blisko 3 promile alkoholu miał kierowca opla, którego zatrzymali do kontroli drogowej rawscy policjanci. W aucie znajdowała się otwarta butelka wódki i puszka piwa.


Uwagę mundurowych zwróciło nieprawidłowe zachowanie kierowcy, który wymusił pierwszeństwo na kierującym audi, zmuszając go do gwałtownego hamowania i wjazdu na przeciwległy pas ruchu aby uniknąć zderzenia. Teraz kierowcy opla grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ogniwa ruchu drogowego, pełniąc służbę w Rawie Mazowieckiej zauważyli kierującego oplem, który na skrzyżowaniu ulicy Słowackiego i Fawornej nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu audi zmuszając go do gwałtownego hamowania i zjechania na przeciwległy pas ruchu aby nie doszło do zderzenia.

Funkcjonariusze pojechali za kierowcą opla i natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej.

W trakcie czynności, od 42-letniego mieszkańca powiatu rawskiego wyczuli alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie.

W aucie znajdowała się otwarta butelka wódki i puszka piwa. Stan techniczny samochodu był w opłakanym stanie, a ostatnie badanie techniczne wykonane było 4 lata temu.

Policjanci zatrzymali kierowcy opla prawo jazdy, a samochód odholowali na parking policyjny. Za popełnione wykroczenia mundurowi skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.


Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author