Categories Miasto

Rawska parafia szuka nowego wykonawcy Ogrodu Dialogu

Niedawno, bo w połowie września, parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie podpisała umowę z wykonawcą na budowę Ogrodu Dialogu przy „dużym kościele”, ale ten zdążył się już wycofać z tej inwestycji. Teraz parafia będzie szukać nowego wykonawcy.

PRZECZYTAJ: Wejście do “dużego kościoła” zostanie wyłożone płytami granitowymi>>>

Po pozytywnej decyzji Zarządu Województwa Łódzkiego dotyczącej dofinansowania wspólnego wniosku parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej i Gminy Rawa Mazowiecka, mogłaby rozpocząć się budowa Ogrodu Dialogu na tyłach kościoła.

Niestety, wykonawca, który kilka miesięcy temu wygrał przetarg, wycofał się z realizacji tej inwestycji. Dlatego teraz parafia będzie poszukiwać nowego wykonawcy tej inwestycji.

Czym będzie Ogród Dialogu? O to gazeta „KochamRawe.pl – magazyn opinii” zapytała księdza proboszcza Bogumiła Karpa.

Projekt, o którym mowa, ma być podzielony na trzy części. Pierwszy będzie miał charakter sakralny. Będzie to miejsce, w którym będą mogły odbywać się procesje i nabożeństwa. Zostaną tam umieszczone stacje drogi krzyżowej. Poszczególne kapliczki – stacje – będą nawiązywały również do najważniejszych wydarzeń z historii Polski oraz regionu. – Pośrodku tej części znajdzie się „różaniec pokoju” – wyjaśnia ks. Bogumił Karp. Każdy z kamieni tego różańca będzie poświęcony innemu krajowi. Ostatnim elementem części sakralnej ogrodu będzie Grota z Lourdes, zbudowana ze sztucznego kamienia. – Będziemy tu chcieli organizować modlitwy dla chorych i cierpiących – tłumaczy ksiądz proboszcz.

Druga część ogrodu będzie miała charakter typowo rekreacyjny. Znajdą się tam alejki, kwiaty, ławeczki, oczko wodne i ławka multimedialna. Będzie można przyjść, odpocząć, pokontemplować i porozmawiać.

Trzecią część proboszcz nazywa „piknikową”. Będą się w niej odbywać różnego rodzaju wydarzenia niekoniecznie związane z wydarzeniami religijnymi. Powstanie tu budynek, w którym będą się mogły odbywać wystawy. Ponadto będzie budynek grillowy i plac zabaw dla dzieci.

Rok temu, kiedy zrodził się pomysł budowy Ogrodu Dialogu koszt jego wykonania szacowano na 2,4 mln zł. Parafia uzyskała dofinansowanie w kwocie ok. 1,6 mln zł. W związku z dużymi podwyżkami cen materiałów budowlanych i pracy, ostateczny koszt inwestycji na pewno będzie dużo wyższy. Jaki? Tego jeszcze nie wiadomo. Póki co parafia przygotowuje się do ogłoszenia kolejnego przetargu z nadzieją, że znajdzie wykonawcę.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author