Categories Miasto

Miejscy radni przekazali 50 tys. zł parafii na wyłożenie terenu przed kościołem płytami granitowymi

wejście do dużego koscioła w Rawie płyty granitowe kochamrawe

Podczas ostatniej sesji rady miasta Rawa Mazowiecka, która odbyła się 30 września, miejscy radni zdecydowali o przekazaniu 50 tys. zł na prace budowlane przy zabytkach. Pieniądze trafią do „dużego kościoła”.

DOWIEDZ SIĘ: Jak będzie wyglądał “Ogród Dialogu” przy dużym kościele w Rawie>>>

Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP otrzyma od miasta 50 tys. zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na wykonanie chodnika tuż przed głównym wejściem do kościoła. Prace są prowadzone pod nadzorem konserwatora zabytków.

– Fragment, o którym mówimy nie należy do miasta, a więc nie mógł być uwzględniony w projekcie rewitalizacji – wyjaśnia Artur Piotrowski, wiceburmistrz Rawy Mazowieckiej. – Pozostawienie tego miejsca w dotychczasowym standardzie byłoby zwyczajnie nieestetyczne i znacznie odstawałoby wyglądem zarówno od rewitalizowanego właśnie Pl. Piłsudskiego jak i niedawno zrewitalizowanego kościoła parafialnego – wyjaśnia Piotrowski.

Wiceburmistrz przekonuje, że już w czasie rewitalizacji „dużego kościoła” jego wejście zostało dopasowane poziomem do odbywającej się aktualnie rewitalizacji rynku staromiejskiego. Zaś z racji tego, że cały plac i kościół, znajduje się pod opieką konserwatorską, to konserwator zabytków zadecydował, że wejście do kościoła będzie wyłożone płytami granitowymi.

– Parafia wystąpiła z wnioskiem o dofinansowanie inwestycji i radni uznali, że zasadnym będzie przekazanie pieniędzy na wsparcie tej inicjatywy, aby zadbać o spójny wygląd całego obszaru znajdującego się pod opieką konserwatorską w centrum miasta – dodaje wiceburmistrz Artur Piotrowski.

Prace wykonuje ta sama firma, która prowadzi dla miasta rewitalizację, a ostateczny efekt powinniśmy zobaczyć najpóźniej w listopadzie tego roku.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author