Categories Powiat

Rusza Poradnia Laktacyjna przy szpitalu im. Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej

Młode mamy, które potrzebują pomocy i porad dotyczących karmienia piersią, mogą już zapisywać się do uruchamianej 1 kwietnia Poradni Laktacyjnej przy Szpitalu im. Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej. Poradnia powstała w odpowiedzi na duże zainteresowanie doradztwem w tym zakresie.

Poradnia laktacyjna to miejsce, do którego może się zgłosić wraz z maluszkiem młoda mama, aby od specjalistów uzyskać wszelkie informacje na temat karmienia piersią. Doświadczenie uczy, że większość z nich po porodzie ma mnóstwo pytań na ten temat, zaś w niektórych przypadkach po prostu konsultacja jest konieczna, ponieważ pojawiają się problemy z karmieniem lub z powodu karmienia. Po to właśnie powstała poradnia, aby te wszystkie wątpliwości rozwiewać.

– W poradni, od doradczyń i doradców laktacyjnych będzie można dowiedzieć się m.in. jaka jest najlepsza pozycja do karmienia piersią, jak odciągać pokarm, jak często karmić, jak długo karmić – mówi Małgorzata Leszczyńska, dyrektorka Szpitala im. Św. Ducha. – Doradcy pomogą także w przypadku pojawiających się problemów, na przykład zastoju pokarmu, obrzęku piersi czy poranionych brodawek. Krótko mówiąc chcemy pomóc młodym mamom przejść przez okres laktacyjny komfortowo na tyle, na ile się da. W tym czasie mają one naprawdę wiele innych problemów.

• Poradnia Laktacyjna mieścić się będzie w POZ przy ul. Niepodległości 8. Ze względu na to, że jedno spotkanie może nawet trwać do godziny obowiązują zapisy. Zapisywać można się pod nr tel: 46 814 20 65 wew. 2 lub 46 307 00 48.

• NFZ nie refunduje pracy poradni (wszystkich, nie tylko rawskiej), ale wszystkie mamy, które urodziły w Szpitalu im. Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej mają zapewnioną bezpłatną pierwszą wizytę w poradni.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author