Categories Miasto

10. jubileuszowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

W bieżącym roku Młodzieżowa Rada Miasta ogłosiła organizację 10. edycji Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Jubileuszowa edycja konkursu idealnie zbiegła się z przypadającą w tym roku 30. rocznicą powstania samorządu terytorialnego.

Pierwotnie konkurs został zaplanowany wiosną br., ale został odwołany z uwagi na pandemię koronawirusa. Konkurs został ponownie ogłoszony na początku października, a jego finał miał odbyć się 9 listopada 2020 r.

Z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju MRM zmieniła dodatkowo regulamin konkursu i nauczyciele WOSu w szkołach ponadpodstawowych zostali poproszeni o przeprowadzenie eliminacji szkolnych i zgłoszenia udziału do finału konkursu tylko trzech osób z każdej szkoły.

Sytuacja epidemiczna jest jednak bardzo dynamiczna, uczniowie przeszli na zdalny system nauczania, a przeprowadzenie konkursu pomiędzy laureatami eliminacji szkolnych jest niemożliwe. Oznacza to, że finał tegorocznej, jubileuszowej edycji konkursu nie odbędzie się.

Z tego względu Młodzieżowa Rada Miasta podjęła decyzję o ostatecznym nagrodzeniu uczniów, którzy będą zgłoszeni przez nauczycieli WOSu jako laureaci w szkołach. Mimo, że nie poznamy głównego laureata konkursu, każdy z finalistów szkolnych zostanie nagrodzony, a kolejny konkurs Młodzieżowa Rada Miasta zorganizuje jak tylko pozwoli na to sytuacja epidemiczna w kraju.

*Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Miasta Rawa Mazowiecka

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author