Categories Miasto

Sprawę zmiany władzy w mediach publicznych komentuje dla nas poseł Adrian Witczak

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego powołał nowe Rady Nadzorcze i zarządy: TVP, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej. Na gorąco, specjalnie dla mieszkańców Rawy i Powiatu Rawskiego,  sprawę skomentował poseł z naszego okręgu Adrian Witczak.

Poseł Adrian Witczak wywiad TUTAJ

Poniżej komentarz posła Adriana Witczaka – specjalnie dla Czytelników KochamRawe.pl:

“Podstawową rolą mediów publicznych jest realizacja misji poprzez oferowanie całemu społeczeństwu zróżnicowanych programów dotyczących publicystyki, kultury, rozrywki, edukacji i sportu, cechujące się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem, niezależnością oraz innowacyjnością, wysoką jakością i integralnością przekazu.

Tak wyrażona misja mediów publicznych została przez ostatnie 8 lat całkowicie zdemolowana.

Dziś media publiczne przypominają potwora pełnego jadu nienawiści do wszystkich tych, którzy ośmielili się mieć inne zdanie i całkowicie podporządkowanego partii rządzącej.

To co dziś widzimy w gmachu TVP to brutalna, pisowska kontynuacja niszczenia mediów publicznych, na szczęście spotyka się ona ze stanowczością w odbudowywaniu ich misji. Przypomnimy jak ważną rolę pełnią media publiczne przywracając je całemu naszemu społeczeństwu”.

Dorota Ryl nowym wojewodą łódzkim

Pożyczka na cudze dane

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author