Categories Miasto

W Rawie i Powiecie Rawskim dzieci i dorośli „świecą przykładem”

Piętnaście wierszyków wpłynęło na konkurs literacki „Świeć przykładem”. Do zabawy słowem namówili mieszkańców powiatu rawskiego Miejska Biblioteka Publiczna wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Rawie Mazowieckiej.

Jesienią rawscy policjanci po raz kolejny rozpoczęli akcję informacyjno-edukacyjną skierowaną do pieszych „Świeć Przykładem”. Jej głównym celem jest przypominanie pieszym o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Tak narodził się pomysł kolejnej wspólnej inicjatywy komendy z biblioteką. – Koleżanka z policji pokazała nam czapkę z hasłem przewodnim akcji w pięknym zielonym, bibliotecznym kolorze – zdradza Zbigniew Pacho, dyrektor rawskiej MBP. – Od razu wpadł nam do głowy pomysł, żeby to były nagrody w konkursie. Nasi Czytelnicy bardzo lubią literackie wyzwania  Zaproponowaliśmy, aby tym razem napisali wierszyki, w których należy użyć kombinacji słów „świeć przykładem”.

W zabawie wzięli udział zarówno najmłodsi, jak i dorośli. Z dumą chwalimy się, że jeden z wierszyków przyleciał do nas aż… z Norwegii! Oczywiście drogą mailową. Każdy wierszyk był wyjątkowy, dlatego decyzją komisji konkursowej wszyscy zasłużyli na pierwsze miejsce i upominek.

W miniony piątek, 8 grudnia podsumowaliśmy zabawę w czytelni naszej biblioteki. Nagrody w postaci wspomnianych czapek, ale także kamizelek odblaskowych i odblasków, książek oraz słodkości wręczyli laureatom mł. insp. Piotr Bartkiewicz, komendant rawskiej KPP, asp. sztab. Arkadiusz Gajek, naczelnik wydziału ruchu drogowego oraz dyrektor naszej biblioteki.

Spotkanie było idealną okazją, by przypomnieć mieszkańcom o noszeniu odblasków, także w terenie zabudowanym i nie dać się oszukać w ferworze przedświątecznego szału zakupowego.

Gratulujemy wszystkim laureatom. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach. Wszystkie wierszyki można przeczytać zaglądając na profil facebook’owy MBP Rawa.

LAUREACI KONKURSU „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”

Kategoria I – dzieci: Mateusz Boguszewski, Gabriel Jastrzębski, Filip Kobierski, Jakub Lewandowski, Julia Lenart, Hanna Matysiak, Aleksandra Nowak, Franciszek Nowak, Jan Nowak, Gabriel Siudziński, Jan Zakonnik.

Kategoria II – dorośli: Agnieszka Balcerak-Rzepa, Michał Cichorek, Martyna Król, Monika Libera.

fot. MBP Rawa

Pożyczka na cudze dane

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author