Categories Miasto

Świetlica Środowiskowa Przymierza Rodzin w Rawie Mazowieckiej zmienia siedzibę

budynek małej szkoły szkoła podstawowa nr 2 w Rawie Świetlica srodowiskowa przymierza rodzin w Rawie kocham rawę

W związku z planowaną budową nowej sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Rawie Mazowieckiej i rozbiórką „małej szkoły” Świetlica Środowiskowa Przymierza Rodzin im. bł. Edmunda Bojanowskiego musi się przeprowadzić.

ZOBACZ: Plan zajęć na ferie zimowe 2023 w rawskim MDK i bibliotece>>>

budynek świetlica środowiskowa przymierza rodzin w Rawie kochamrawe
Aktualna siedziba świetlicy. W 2023 roku rozpocznie się budowa sali sportowej przy SP nr 2.

Świetlica Środowiskowa Przymierza Rodzin od lat ma swoją siedzibę w „małej szkole” przy Szkole Podstawowej nr 2 w Rawie. Budynek ten musi zostać rozebrany, gdyż właśnie w tym miejscu w 2023 roku rozpocznie się budowa nowej sali sportowej wraz z zewnętrzną infrastrukturą sportową.

– Szukaliśmy nowej siedziby dla świetlicy, ale nie było to takie łatwe. Lokale nie spełniały potrzeb świetlicy, albo były zwyczajnie zbyt drogie – przyznaje burmistrz Piotr Irla w rozmowie z KochamRawe.pl.

Dlatego miasto znalazło dla świetlicy tymczasową siedzibę. Świetlica przeprowadzi się do wyremontowanych i dostosowanych do jej potrzeb, pomieszczeń w kamienicy przy Pl. Piłsudskiego 4. W ostatnich latach miasto wykupiło lokale mieszkalne na piętrze i docelowo chce cały budynek wyremontować oraz zaadaptować na potrzeby urzędu miasta.

Docelowo świetlica swoją siedzibę będzie miała w budynku przy kościele ewangelicko-augsburskim w Rawie Mazowieckiej, ale tam także trwają prace remontowo-adaptacyjne.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author