Categories Miasto

Pierwsze mandaty w Rawie Mazowieckiej za spacerowanie i towarzyskie spotkania

Jeden sąsiad wyszedł na spacer z psem, a drugi z dzieckiem. Spotkali się na placu zabaw nad zalewem i zostali ukarania mandatami. Dwóch mężczyzn spotkało się na piwo przy ul. Tomaszowskiej – ich także ukarali stróże prawa, a jeden z mężczyzn trafił nawet do zakładu karnego.

Tu przeczytasz jakie ograniczenia swobód obywatelskich na mieszkańców Rawy Mazowieckiej i całej Polski w tym tygodniu nałożył rząd. Co wolno, a czego nie?>>>

W związku z ogłoszeniem w Polsce stanu epidemii koronawirusa wprowadzono szereg ograniczeń, nakazów i zakazów. Wczoraj policjanci z Rawy Mazowieckiej kontrolując respektowanie tych przepisów skierowali dwa wnioski o ukaranie do sądu a dwie osoby ukarali mandatami karnymi.

PRZECZYTAJ: Jak będzie wyglądać Wielkanoc i Pierwsza Komunia Święta w Rawie Mazowieckiej w 2020 roku>>>

Nad Zalewem Tatar w Rawie

1 kwietnia 2020 roku około godziny 16:30 policjanci zauważyli w okolicach rawskiego zalewu dwóch mężczyzn z małym beztrosko bawiącym się chłopcem.

Policjanci odtwarzali w tym czasie treść komunikatów, ale nie wzbudziło to najmniejszej reakcji młodych mężczyzn. 30 – latkowie towarzysko spotkali się na terenie placu zabaw, na którym bawił się syn jednego z nich. Drugi z panów wyszedł na spacer z psem, który biegał bez smyczy.

Mężczyźni wyjaśnili, że nie słyszeli o zakazach bo nie oglądają telewizji. Są sąsiadami, dawno się nie widzieli wiec postanowili razem iść na spacer. Zostali ukarani mandatami karnymi.

Sprawdź: czy rawscy przedsiębiorcy zostaną zwolnieni z płacenia składek ZUS? Sprawdź, czy możesz nie płacić składek i pobierz wniosek do ZUS>>>

Ulica Tomaszowska w Rawie

Około godziny 20:30 w Rawie Mazowieckiej przy ulicy Tomaszowskiej policjanci ruchu drogowego zauważyli dwóch mężczyzn, którzy mimo kilkukrotnie emitowanych komunikatów nadal nie stosowali się do zakazów. 41 – latek i jego 64 – letni kolega kilka razy zmieniali miejsce pogawędki.

64 – latek wyjaśnił policjantom, że jest świadomy ograniczeń, ale mimo to spotkał się z kolegą na piwo. Jego kompan jak się okazało był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Mężczyźni odmówili przyjęcia mandatów karnych zaproponowanych przez policjantów, w związku z tym zostaną sporządzone wnioski o ukaranie do sądu.

Ponadto 41 – latek spotkanie towarzyskie zakończył w policyjnym areszcie, skąd trafi do zakładu karnego.

sierż. sztab. Małgorzata Lewandowska, Komenda Powiatowa Policji w Rawie

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author