Categories Miasto

Trwa przebudowa ulicy Jana III Sobieskiego w Rawie. Utrudnienia potrwają do lata

ulica Jana Sobieskiego w Rawie

Przebudowa ulicy Jana III Sobieskiego wraz z odwodnieniem i linią oświetlenia ulicznego. Remont obejmie odcinek o długości niemal 0,5 km. Koszt inwestycji to ponad 1,6 mln zł. Prace prowadzi Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Zskórski i Wspólnicy.

W ubiegłym roku miasto otrzymało na realizację tej inwestycji dofinansowanie w wynosić 839 tys. zł, a więc połowę kosztów całej inwestycji.

Mieszkańcy Rawy, którzy korzystają z ulicy Jana III Sobieskiego już od co najmniej kilku tygodni borykają się z uciążliwościami związanymi z przebudową tej ulicy.

Niestety, muszą uzbroić się w cierpliwość. W najlepszej sytuacji prace potrwają  przynajmniej do połowy czerwca tego roku. Umowa z wykonawcą zakłada, że najpóźniej muszą się one zakończyć w październiku.

Część prac, głównie związany z usunięciem dotychczasowych elementów ulicy Jana Sobieskiego i frezowaniem nawierzchni już została wykonana.

W ramach przeprowadzanych prac usunięta zostanie istniejąca podbudowa i wykonane wszelkie roboty związane z przebudową instalacji podziemnych.

Następnie wykonane będą warstwy bitumiczne. Jezdnia szerokości od 4,50 m do 6,10m. Chodniki, opaski, zjazdy indywidualne i publiczne z kostki betonowej.

Ulica Jana III Sobieskiego zostanie nieco poszerzona. Powstaną też nowe miejsca parkingowe. Mieszkańcy, zwłaszcza domków jednorodzinnych, wielokrotnie zwracali nam uwagę, że niekiedy trudno im wjechać lub wyjechać z posesji. Manewr utrudniały im samochody zaparkowane po drugiej stronie ulicy. Teraz ten problem powinien zostać rozwiązany – wyjaśnia w rozmowie z KochamRawe.pl burmistrz Piotr Irla.

Mam pełną świadomość, że problem braku miejsc postojowych na osiedlu nie zniknie – dodaje burmistrz.

Miejsca parkingowe i chodniki zostaną wykonane z kostki szarej i grafitowej.

Przebudowana zostanie linia oświetlenia ulicznego, a także kanalizacja odprowadzająca z deszczówkę z ulicy Jana Sobieskiego.

Ulica Jana III Sobieskiego w Rawie Mazowieckiej
Ulica Jana III Sobieskiego w Rawie Mazowieckiej

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author