Categories Miasto

W rawskim parku groził nastolatkowi pobiciem. Sąd tymczasowo go aresztował

Naczelnik Wydziału Prewencji rawskiej komendy zatrzymał 27- letniego mieszkańca Otwocka, który w Parku Miejskim grożąc pobiciem, zażądał pieniędzy od nastolatka. Teraz podejrzany odpowie za usiłowanie rozboju. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

3 sierpnia 2020 roku do rawskiej komendy zgłosił się 15-latek z ojcem. Mężczyźni poinformowali, że poprzedniego dnia około godziny 17:00 w Parku Miejskim do siedzącego na ławce 15-latka podszedł młody mężczyzna i zażądał pieniędzy, grożąc mu przy tym pobiciem.

Sprawca przytrzymując nastolatka za rękę przeszukał jego plecak. Nie udało mu się wzbogacić, ponieważ 15-latek nie miał przy sobie pieniędzy.

Jak się okazało napastnikiem był 27-letni mieszkaniec Otwocka. Próbował on wyjechać z Rawy. Jednak będąc na dworcu PKS, został zatrzymany przez Naczelnika Wydziału Prewencji.

Sprawca został przewieziony do jednostki i osadzony w policyjnym areszcie.

To nie pierwsze „starcie” z wymiarem sprawiedliwości 27–latka, któremu grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Rawie Mazowieckiej zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie.

Źródło: mł. asp. Małgorzata Lewandowska KPP.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author