Categories Miasto

Weekend w Rawie: Triathlon, Zlot Food Truck’ów, Holi Święto Kolorów, Piękne śpiewanie w altanie

Przed nami bardzo atrakcyjny weekend w Rawie. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno dla ducha jak i dla ciała.

Już od 29 lipca nad zalewem kolejny Zlot Food Truck’ów.

31 lipca Holi Święto Kolorów – na terenie przy Hali OSiR na Tatarze (udział bezpłatny). Start o godz. 15.

31 lipca godz.: 17 – Muzykowanie w altanie

W ramach “Rawskiego Lata Artystycznego” w parkowej altanie odbędzie się kolejne muzykowanie w altanie. To będzie prawdziwie rozśpiewane i roztańczone popołudnie! W niedzielę, 31 lipca gospodarzami spotkania w parkowej altanie będą rawscy seniorzy. Artyści już szykują moc muzycznych niespodzianek. Wspólną zabawę zaczynamy o godzinie 17:00. Repertuar został tak dobrany, aby była to miła forma spędzenia niedzielnego popołudnia w plenerze dla całej rodziny.

31 lipca: Garmin Iron Triathlon

Największy i najstarszy cykl triathlonowy w Polsce 31 lipca po raz pierwszy zagości w Rawie Mazowieckiej. Rawa Mazowiecka jest z strzałem w „10”, dobrze zlokalizowana ze świetnymi warunkami do rozegrania zawodów na najwyższym poziomie, dlatego nie mogło tego miasta zabraknąć na mapie Garmin Iron Triathlon w 2022 roku. Będzie to ósmy przystanek cyklu tegorocznej edycji cyklu.

W sezonie 2022 roku w Rawie Mazowieckiej zawodnicy będą mogli rywalizować na jednym z trzech dystansów: 1/2 IM, czyli 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu, 1/4 IM (0,95 km – 45 km – 10,55 km) oraz 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km). W Rawie, tak jak podczas innych imprez cyklu, będzie można wziąć udział w rywalizacji indywidualnej, jak i sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. To świetna okazja na spędzenie aktywnego weekendu z przyjaciółmi!

Podczas zawodów rozegrane zostaną Mistrzostwa Służb Mundurowych na dystansie ¼ IM. W tej rywalizacji mogą wziąć udział m.in. Żołnierze Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Żandarmeria Wojskowa, Policja, Straż Graniczna i Państwowa Straż Pożarna. Na tym dystansie wyłonimy również Mistrza i Mistrzynie Rawy Mazowieckiej.

Imprezą towarzyszącą triathlonowi będą tradycyjnie zawody biegowe dla najmłodszych – Garmin Kids, które od wielu lat cieszą się wyjątkową popularnością podczas zawodów. Zawody dla dzieci odbędą się na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Wszelkie informacje dotyczące imprezy znajdują się na stronie internetowej www.irontriathlon.pl.

Informacja dotycząca utrudnień w ruchu i parkingach w dniu zawodów:

W najbliższą niedzielę (31.07.2022) wystąpią utrudnienia w ruchu, w związku z organizacją imprezy sportowej Garmin Iron Triathlon Rawa Mazowieckiej, wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. W godzinach 08:00-14:00 zamknięte dla ruchu będą ulice Rawy Mazowieckiej, tj. ul. Tatar oraz ul. Katowicka, a także drogi lokalne na odcinku Rawa Mazowiecka – Zarzecze -Podkońska Wola – Zubki Małe – Zubki Duże – Wólka Jagielczyńska. Przepraszamy za utrudnienia i zachęcamy do kibicowania najlepszym zawodnikom w Polsce.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author