Categories Miasto

XX Rawski Rodzinny Rajd Rowerowy – podsumowanie

12 października na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbyło się podsumowanie i zakończenie XX Rawskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Rawskie rajdy rowerowe gromadzą rokrocznie na starcie około 1000 uczestników. Tegoroczna edycja ze względu na panującą epidemię była inna pod każdym względem.

Uczestnicy mieli 4 tygodnie na pokonanie trasy, która została wyznaczona na początku sierpnia. Jedynymi warunkami, które musieli spełnić były: pokonanie liczącej 32 km trasy w ciągu jednego dnia i dostarczenie do Urzędu Miasta fotorelacji bądź filmu przedstawiających przejazd i wrażenia z tegorocznego rajdu. Ostatecznie wpłynęło 28 relacji, a w rajdzie wzięło udział 130 uczestników (w tym 35 dzieci).
Były więc przejazdy indywidualne, grupowe i rodzinne. Nie obyło się bez przygód na trasie. Jednych rajdowiczów zmoczyła ulewa, innym drogę zatarasowało zwalone przez wichurę drzewo, jednak wrażenia wszystkich były bardzo pozytywne. Formuła tegorocznego rajdu okazała się bardzo trafiona. Większość uczestników cieszyła się ze spokojnej jazdy bez tłoku i ciągłego zwracania uwagi na innych rowerzystów. Chociaż były osoby, którym brakowało jazdy w dużej grupie i integracji z innymi rowerzystami.

Jest rajd – muszą być i nagrody. Nagrodzono trzy najlepsze relacje, przyznano jedną nagrodę specjalną oraz wyróżniono kolejnych 18 relacji. Pierwsze miejsce zajęli Państwo: Sagan, Warulik, Cechniak i Galińscy, którzy zostali właścicielami roweru turystycznego.

Na drugim miejscu uplasowała się grupa Koła Gospodyń Wiejskich z Boguszyc, która jechała w składzie: Beata Aleksandrzak, Anna Bielińska, Anna Śliwka, Małgorzata Czech, Elżbieta Bielińska, Mateusz Bieliński, Monika Grzyb, Dominik Grzyb, Jolanta Kowara. Nagrodą za drugie miejsce były kaski rowerowe. Nagrodę za trzecie miejsce odebrała rodzina Państwa Kordalów. Nagrodę specjalną odebrał Pan Aleksej Skakowski, który w bardzo emocjonalny sposób opisał swoje wrażenia z rajdu rowerowego. Po raz drugi szczęście uśmiechnęło się do rodziny Kordalów, która wygrała przeznaczone na nagrodę konkursową rower i kask.

Tradycyjnie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, które ze względu na specyfikę tegorocznego rajdu, będą miały specjalną wartość. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali upominki w postaci bidonów rowerowych i gadżetów promocyjnych. Nagrody wręczał Burmistrz Rawy Mazowieckiej Piotr Irla.
Na zakończenie spotkania, wszyscy obecni umówili się na kolejny rajd rowerowy, który – miejmy nadzieję – odbędzie się już w normalnych warunkach.

*Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Miasta Rawa Mazowiecka

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author