Categories Miasto

Budowa zgodnie z planem. Pierwszy blok przy ul. Mszczonowskiej na początku 2022 roku

Wykonawca – firma PEKABEX – zapewnia, że trzy bloki u zbiegu ul. Białej i Mszczonowskiej w Rawie Mazowieckiej zostaną wybudowane w zaplanowanym terminie, czyli do 2023 roku.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Najbardziej zaawansowane są prace związane z budową pierwszego największego bloku. Jak zapewniają przedstawiciele Rawsko-Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, w tej chwili wylewane są ściany piwnic.

Praktycznie do samego bloku zostały już doprowadzone wszystkie media wraz z przyłączem centralnego ogrzewania. Po wybudowaniu bloków wystarczy wpiąć je do poszczególnych instalacji.

Ściany pierwszego bloku zaczną piąć się do góry już na początku 2022 roku i najpóźniej wiosną cały blok powinien zostać wybudowany.

Jest już wykonany wykop i wylana płyta fundamentowa pod drugi blok. Na początku przyszłego roku ekipy budowlane przystąpią do wylewania ścian piwnic.

Pomiędzy blokami 1 i 2 nie został wykonany wykop, w którym powstaną podziemne miejsca parkingowe, ponieważ do chwili wybudowania pierwszego bloku w tym miejscu musi poruszać się dźwig.

Nie ruszyły jeszcze prace związane z budową trzeciego najmniejszego bloku. Powód jest prozaiczny – teren budowy jest tak mały, że brakuje miejsca do manewrowania samochodami ciężarowymi, które niebawem zaczną przywozić prefabrykaty, z których zostaną wybudowane bloki.

Jak zapewnia spółdzielnia mieszkaniowa i główny wykonawca w pierwszym półroczu 2023 roku wszystkie prace budowlane powinny zostać zakończone.

Najpóźniej wiosną 2022 roku zostanie wybudowany pierwszy, największy blok wzdłuż ul. Mszczonowskiej w Rawie Mazowieckiej. Fot. KochamRawe.pl
Najpóźniej wiosną 2022 roku zostanie wybudowany pierwszy, największy blok wzdłuż ul. Mszczonowskiej w Rawie Mazowieckiej. Fot. KochamRawe.pl

Niebawem ruszy również przebudowa ulicy Białej. Zostanie wybudowany trzeci pas, który będzie zapewniał bezpieczeństwo osobom poruszających się tą ulicą, a także sprawi, że docelowo ruch będzie płynniejszy. Warto pamiętać o tym, że w nowo budowanych blokach powstanie 190 mieszkań i tyle samo miejsc postojowych, a to w istotny sposób zwiększy natężenie ruchu na ulicy Białej.

W związku z planowaną przebudową tej ulicy, przedstawiciele spółdzielni już teraz proszą kierowców o cierpliwość i wyrozumiałość.

Ubezpieczenia i Kredyty Rawa Mazowiecka ul. Warszawska 6 (przy ul. Miłej). Tel. 507 72 98 01.
Ubezpieczenia i Kredyty Rawa Mazowiecka ul. Warszawska 6 (przy ul. Miłej). Tel. 507 72 98 01.          (reklama)

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author