Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Powiat

Kierowca już 10 razy zatrzymany bez prawka. Pijany właściciel auta chciał dać łapówkę

W niedzielne popołudnie policjanci ruchu drogowego rawskiej komendy zatrzymali do kontroli volvo s80, którego kierujący przekroczył dozwolona prędkość w terenie zabudowanym. Okazało się, że był on już 10 razy karany za kierowanie bez wymaganych uprawnień. Podczas próby odholowania auta, pasażer, który był właścicielem samochodu, chciał przekupić policjantów.

KUP KSIĄŻKĘ: Zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Dywan kwiatowy w Rawie Mazowieckiej 2020. KLIKNIJ I SPRAWDŹ>>>

13 września 2020 roku tuż po godzinie 17:00 policjanci z rawskiej „drogówki” w Woli Chojnacie zatrzymali do kontroli volvo s80, którego kierujący o blisko 40 kilometrów na godzinę przekroczył dopuszczalna prędkość.

Mężczyzna podróżował ze znajomymi. Policjanci wylegitymowali osoby, okazało się, że 38-letni kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem.

Za przekroczenie prędkości mundurowi nałożyli na mieszkańca powiatu grójeckiego mandat karny w wysokości 200 złotych. Natomiast za kierowanie pojazdem bez uprawnień policjanci sporządzili wniosek o ukarane do sądu.

W policyjnej bazie danych widniała informacja, że mężczyzna za wykroczenie to był już dziesięciokrotnie karany w postępowaniu mandatowym i najwyraźniej nie przyniosło to żadnego efektu.

Pasażerowie volva byli pod działaniem alkoholu i nie było możliwości przekazania pojazdu pod ich opiekę, dlatego mundurowi podjęli decyzje o zabezpieczeniu pojazdu.

To nie spodobało się użytkownikowi szwedzkiego auta i postanowił zawalczyć o swoją własność.

Mężczyzna przekonywał policjantów, że sam nie mógł kierować, ponieważ spożywał alkohol ze znajomymi i kolega kierował nim na jego prośbę. Mundurowi kilka razy wydawali 31-latkowi polecenia, do których mężczyzna się nie stosował.

Chcąc uniknąć holowania auta postanowił spróbować przekupić policjantów i zaproponował im 200 złotych. Reakcja policjantów była natychmiastowa, oznajmili 31-latkowi, że zostaje zatrzymany za próbę wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Mieszkaniec powiatu grójeckiego słysząc to stał się wulgarny i kilkakrotnie znieważył funkcjonariuszy. 31- latek został przewieziony do rawskiej komendy, gdzie został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Za obietnicę wręczenia korzyści majątkowej w celu nakłonienia funkcjonariusza do odstąpienia od wykonania czynności służbowych, kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Za znieważenie policjanta grozi kara pozbawienia wolności do 1 roku. Udostępnienie pojazdu osobie nieposiadającej uprawnień do kierowania stanowi wykroczenie zagrożone karą grzywny.

Źródło: mł. asp. Małgorzata Lewandowska KPP w Rawie

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author