Categories Powiat

Laboratorium Diagnostyczne po 15 latach wraca do rawskiego szpitala

Od lutego do struktur szpitala Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej wróci Laboratorium Diagnostyczne. Szpital znów będzie wykonywał badania we własnym zakresie, a nie zlecał – jak przez ostatnie 15 lat – to zadanie spółce zewnętrznej. Na decyzję wpłynęły zbyt wysokie koszty usług zewnętrznych.

PRZECZYTAJ: Nowoczesny sprzęt na bloku operacyjnym rawskiego szpitala od miasta>>>

Małgorzata Leszczyńska, dyrektorka szpitala w Rawie obiecuje, że pacjenci rawscy na pewno odczują poprawę w funkcjonowaniu laboratorium. Wyjaśniając powody podjęcia takiego kroku mówi:

– Przemawiał za tym rachunek ekonomiczny. Szpital dzierżawił pomieszczenia dla laboratorium zewnętrznego i w drodze przetargu to laboratorium wykonywało również badania dla szpitala. Niestety koszt takich badań był bardzo duży – tłumaczy dyr. Leszczyńska. – Ponieważ szpital nie musi ponosić nakładów finansowych na wyposażenie i dostosowanie pomieszczeń dla laboratorium więc postanowiłam po wygaśnięciu umowy z końcem stycznia rozpocząć działalność laboratorium w strukturach SPZOZ tak, jak to było 15 lat temu.

Laboratorium Diagnostyczne będzie wyposażone w nowoczesny sprzęt diagnostyczny, nowy laboratoryjny system informatyczny wraz z nowymi komputerami. Laboratorium Diagnostyczne będzie działało 24 godziny na potrzeby szpitala, ale rzecz jasna nie tylko. Ponadto 6 dni w tygodniu (oprócz niedzieli), w godz. 7 – 11, pracownicy laboratorium będą wykonywali pełny zakres badań diagnostycznych zarówno na podstawie skierowań (bezpłatnie) jak i komercyjnie bez skierowań (płatne według cennika, który pojawi się w lutym).

– Niestety, pojawiły się nieprawdziwe pogłoski, mówiące, że laboratorium w ogóle zostanie zlikwidowane. To nieprawda – mówi dyr. Leszczyńska.

PRZECZYTAJ: Gminy złożyły się na zakup autoklawu do rawskiego szpitala>>>

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author