Categories Powiat

Ławka parkowa drewniana czy metalowa – porównanie

Ławka parkowa (inaczej zwana ogrodową) jest podstawowym elementem każdego parku. Służy do odpoczynku, relaksu, jest także formą ozdoby przestrzeni parkowej. Najlepiej więc aby była jednocześnie wygodna, a przy tym odporna na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne. Ponadto musi być tak skonstruowana, aby wytrzymywać duże obciążenia. Ławka parkowa może być wykonana z drewna bądź z metalu. Może być także połączeniem obu materiałów.

Drewniane ławki parkowe – dlaczego warto je wybrać?

Drewniane ławki parkowe przede wszystkim są bardzo estetyczne, wygodne i posiadają swoisty wakacyjny klimat. Doskonale komponują się z klimatem parku. Są również bardzo funkcjonalne. Drewniane ławki parkowe mogą być wykonywane w bardzo różnych kształtach. Można im nadawać również kolor jaki tylko najbardziej pasuje do danej stylizacji. Są lekkie i przede wszystkim nie kosztują zbyt wiele. Cechują się także prostą konstrukcją.

Ławki wykonane z metalu – dlaczego warto je używać?

Drewniane ławki parkowe niekiedy nie nadają się do wszystkich aranżacji. W związku z tym częściej używa się ławek wykonanych z polaczenia metalu z drewnem. Siedzisko wykonuje się właśnie z drewna, zaś cały stelaż jest metalowy. Wówczas osiąga się stabilną i wytrzymałą konstrukcję. W przestrzeni publicznej typu parki warto więc wykorzystywać ławki ze stali nierdzewnej lub żeliwne. Są one odporne na duże obciążenia, jak również na trudne warunki atmosferyczne, a więc deszcz, śnieg, grad czy silny wiatr. Warto przy ich instalowaniu wyposażać je w elementy, które dają możliwość przymocowania ich do podłoża. Tak wykonanych ławek nie można ukraść. Świetnie się również komponują w takich miejscach jak siłownie miejskie. Obok nich warto jest ustawiać uliczne kosze na śmieci czy też stojaki na rower.

Ławki parkowe drewniane stylizowane

Ławki parkowe mogą być również odpowiednio dopasowywane do danych przestrzeni. Producenci oferują ogromną ilość różnego rodzaju stylizowanych ławek. Wspaniale prezentują się np. ławki w stylu angielskim, które świetnie pasują np. do parków o romantycznej aranżacji. Pomysłów na ławkę parkową może być tak naprawdę tak wiele, jak sposobów na zorganizowanie miejskiego parku.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author