Categories Miasto

Na Zalewie Tatar jest już sprzęt pływający. Sanepid wydał pozytywną opinię dotyczącą czystości wody

Wbrew obawom woda w Zalewie Tatar nadaje się do kąpieli. Tak stwierdził kilka dni temu Sanepid po przeprowadzeniu badań jakości wody. Już czynna jest wypożyczalnia sprzętu pływającego, a za kilka dni oficjalnie zostanie uruchomione kąpielisko z ratownikami.

– Dzięki ostatnim opadom deszczu poziom wody w zalewie dość szybko się podniósł. W tej chwili do całkowitego napełnienia zbiornika wodą brakuje jeszcze ok. 60 cm, ale można już z niego korzystać – informuje Tadeusz Kotusiński, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji.

SPRAWDŹ gdzie można kupić zbiór opowiadań o Rawie “Pewnego razu w Rawie…”>>>

W miniony piątek (5.07) Sanepid wydał zgodę na otwarcie kąpieliska na Zalewie Tatar, uznając, że woda jest czysta, a kąpiel w niej nie zagraża życiu ani zdrowiu osób, które zechcą z kąpieli skorzystać.

– Przed oddaniem do użytku, przeprowadziliśmy przy kąpielisku wszystkie niezbędne prace. Dno zostało wyrównane i oczyszczone. Przywieźliśmy nowy piasek, który został oczyszczony i poddany dezynfekcji. Poza tym wykonaliśmy drobne, ale niezbędne, remonty pomostów – wyjaśnia Tadeusz Kotusiński.

Są już podpisane umowy z ratownikami i niebawem pojawią się oni na kąpielisku. Co nie oznacza, że już w tej chwili nie można z niego skorzystać, ale trzeba robić to rozważnie, mając na uwadze, że póki co kąpielisko jest niestrzeżone, a pływanie odbywa się na własną odpowiedzialność. Niemniej, zawsze kiedy nie ma żadnej flagi (w tym flagi czerwonej, która oznacza zakaz korzystania z kąpieliska) można pływać.
Od minionej soboty przy przystani można również wypożyczać kajaki. Jak zapowiada dyrektor Kotusiński, z każdym dniem sprzętu pływającego będzie przybywać.

Wypożyczalnia jest czynna codziennie do godz. 19.

Przed najbliższym weekendem na pewno na przystani pojawi się już cały sprzęt pływający, którym dysponuje OSiR, zaś nad bezpieczeństwem kąpiący się będą czuwać ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Przeczytaj, które ulice w Rawie Mazowieckiej są remontowane tego lata>>>

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author