Categories Miasto

Liceum katolickie w czołówce województwa łódzkiego!

Maturzyści rawskiego „katolika” okazali się lepsi nie tylko od absolwentów pozostałych szkół z powiatu rawskiego, ale są też jednymi z najlepszych w całym województwie łódzkim.

Średnio ze wszystkich przedmiotów wyniki matur uczniów Katolickiego Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Pawła II w Rawie Mazowieckiej znacznie przekroczyły zarówno średnią krajową, wojewódzką jak i powiatu rawskiego.

W tym roku mury rawskiego „katolika” opuściło pierwszych 35 absolwentów. Był to poważny sprawdzian dla szkoły, która od początku stawiała sobie za cel wysoki poziom nauczania i rodzinna atmosferę.

Ten rok był dla wszystkich maturzystów wyjątkowy. Absolwenci „katolika” zdali swój egzamin dojrzałości celująco. Jest to oczywiście efekt ich ciężkiej pracy, ale także świetnych pedagogów, którzy pracują w szkole i poświęcają każdemu uczniowi dużo uwagi.

– Wyniki matur jak na warunki, w których szkoła powstawała i w których do egzaminów przygotowali się uczniowie, bardzo nas cieszą – twierdzi natomiast Mariusz Górski, przewodniczący rady rodziców. – Te wyniki udowadniają, że w Rawie można zrobić dobre liceum, z naprawdę wysokim poziomem nauczania – dodaje.

Jaka jest recepta na sukces? Mariusz Górski przyznaje, że kluczem jest zaangażowanie wszystkich stron: uczniów, nauczycieli, rodziców i dyrekcji. – Klasy są małe. Nauczyciele mają czas, aby niemal indywidualnie pracować z uczniami – przyznaje Górski.

Przedstawiciel rady rodziców, podkreśla jednak, że czas, w którym uczniowie przygotowywali się do tegorocznych matur w domach, wymagał też pracy od rodziców. – Przede wszystkim naszym zadaniem było motywowanie dzieci do nauki i samodzielnej pracy – przyznaje. – Najważniejsze, że dziś możemy cieszyć się z efektów, a wyniki matur należą do jednych z najlepszych w województwie.

– Myślę, że wszyscy, zarówno uczniowie jak i nauczyciele byliśmy bardzo zdeterminowani, aby wyniki matur były dobre – dodaje Filip Rylski, tegoroczny maturzysta z rawskiego “katolika”. Zauważa, że mała liczba uczniów w szkole sprzyja nauce. – Bardzo się cieszę z mojego wyniku z matematyki, ale pozytywnie jestem zaskoczony też historią, która również poszła mi całkiem nieźle – dodaje Rylski.

Średnia z matematyki w rawskim „katoliku” na poziomie podstawowym to 82%, podczas gdy średnia szkół z powiatu rawskiego to 55%. Język polski to 65%, gdy w powiecie 52%. Na poziomie rozszerzonym język polski 78% (średnia w powiecie 60%), a matematyka 56% (powiat – 34%).

Wysokie wyniki matur Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego pokazuje doskonale ranking przygotowany przez redakcję „Dziennika Łódzkiego”, który zestawił wyniki matur szkół z całego województwa łódzkiego.

W pierwszej dziesiątce znalazło się jedynie liceum katolickie z Rawy Mazowieckiej.

Z chemii na poziomie rozszerzonym rawski katolik uplasował się na piątym miejscu w województwie, a z geografii na miejscu siódmym.

Na poziomie podstawowym zarówno z języka polskiego jak i z matematyki uplasowaliśmy się w pierwszej dziesiątce, a to naprawdę dobry wynik, biorąc pod uwagę, ze nasza, młodziutka szkoła, rywalizowała przecież z renomowanymi liceami łódzkimi.

Drzwi katolickiego liceum wciąż są otwarte dla absolwentów szkół podstawowych.

Dla wszystkich chętnych uczniów w pierwszym tygodniu nauki dodatkowe zajęcia wyrównawcze i utrwalające wiedzę zdobytą podczas nauki zdalnej. Do wyboru: matematyka, fizyka, chemia, geografia, biologia i język angielski – materiał z klasy VIII szkoły podstawowej. Na początku września, jak co roku, odbędzie się dla uczniów klasy pierwszej integracyjny spływ kajakowy!

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author