Categories Miasto

Modernizacja kamienicy przy Pl. Piłsudskiego i budowa mieszkań przy ul. Ks. Skorupki w Rawie

Władze Rawy chcą wykonać generalny remont kamienicy przy Pl. Piłsudskiego i wybudować dwa budynki mieszkalne przy ul. Ks. Skorupki – ustalił serwis KochamRawe.pl. Najpierw jednak trzeba znaleźć finansowanie tych inwestycji.

– Projektujemy przebudowę budynku znajdującego się przy Pl. Piłsudskiego 7 – w rozmowie z KochamRawe.pl potwierdził Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej.

Chodzi o należącą do miasta kamienicę, na parterze której znajdowała się do końca minionego roku księgarnia.

– Przeznaczenie budynku się nie zmieni – zapewnia burmistrz Irla. – Na parterze wciąż będą lokale usługowe, a na piętrze mieszkalne – dodaje. Mimo to, planowany remont ma mieć charakter kompleksowy.

– Trudno nawet wymienić elementy tego budynku, poza konstrukcyjnymi, które nie zostaną wymienione, przebudowane, albo przynajmniej odnowione. Zmieni się nawet układ mieszkań w tej kamienicy – twierdzi burmistrz.

Ponadto do kamienicy i poszczególnych lokali, zarówno mieszkalnych jak i usługowych, zostanie podłączone centralne, miejskie ogrzewanie, które już w tej chwili jest doprowadzone przez ZEC do samego budynku. Przy tej okazji w budynku zostaną też wymienione wszystkie instalacje: elektryczna, kanalizacyjna i wodociągowa. Wygląd zmieni też elewacja zewnętrzna.

Remont ma być przeprowadzony etapami w taki sposób, aby nie trzeba było wysiedlać z budynku jego mieszkańców. Niektórzy, być może, na czas remontu będą musieli zmienić lokal na inny. Mniejsze lub inne lokale socjalne, być może, zostaną zaproponowane lokatorom zadłużonym.

Kolejna inwestycja mieszkaniowa ma zostać zrealizowana przy ul. Ks. Skorupki.

– Na działce miejskiej przy ul. Księdza Skorupki zmieszczą się dwa budynki mieszkalne wielorodzinne – twierdzi Piotr Irla w rozmowie z serwisem KochamRawe.pl. Aktualnie w tym miejscu znajdują się komórki w bardzo złym stanie technicznym i estetycznym.

Inwestycja jest planowana do realizacji w dwóch etapach. Pierwszy zakłada wyburzenie wspomnianych komórek, wybudowanie budynku mieszkalnego i przeniesienie tam mieszkańców budynku znajdującego się przy ulicy. W drugim etapie miałby być wyburzony istniejący budynek i wybudowanie na jego miejscu nowego, spełniającego współczesne standardy mieszkaniowe.

Zarówno inwestycja przy Pl. Piłsudskiego jak i ul. Ks. Skorupki znajdują się aktualnie w fazie projektowania.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author