ubezpieczenia Rawa Mazowiecka
Categories Miasto

Nowe mieszkania nad Zalewem Tatar w Rawie Mazowieckiej

Rozpoczęła się realizacja drugiego etapu inwestycji mieszkaniowej „Apartamenty Tatar” w Rawie Mazowieckiej. Zakończenie prac planowane jest na pierwszą połowę 2023 roku. O tej inwestycji rozmawiamy z Pawłem Szumińskim, prezesem Wisdom Deweloper sp. z o. o.

 

Paweł Szumiński
Paweł Szumiński

Realizujecie państwo już drugi etap inwestycji mieszkaniowej w pobliżu zalewu Tatar w Rawie. Kim jest deweloper? Prosimy, aby przedstawił pan firmę Wisdom Deweloper naszym czytelnikom.

W sąsiedztwie zalewu Tatar, przy ulicy Księże Domki rozpoczęła się realizacja II etapu inwestycji deweloperskiej „Apartamenty Tatar”. Inwestycja ta, podobnie jak będący na ukończeniu etap I, realizowana jest przez spółkę celową należącą do Grupy Boro – Niewiadów. Grupa specjalizuje się w realizacji projektów deweloperskich, jak również zajmuje się produkcją przyczep w zakładach w Ujeździe i Tomaszowie Mazowieckim, gdyż jest właścicielem marki „Niewiadów”. II etap inwestycji w Rawie Mazowieckiej to kolejne przedsięwzięcie deweloperskie grupy, wcześniejszymi były inwestycje w Piotrkowie Trybunalskim, Tomaszowie Mazowieckim i Spale, a jedna ze spółek realizuje aktualnie inwestycję deweloperską w Lublinie. Tu, co należy podkreślić, to fakt, że rozpoczęty w 2019 roku etap I inwestycji „Apartamenty Tatar” był pierwszą od kilku lat nową inwestycją deweloperską w Rawie Mazowieckiej. Realizowany obecnie etap II to kontynuacja inwestycji mieszkaniowej nad zalewem Tatar.

Mimo, że zrealizowaliście już w Rawie pierwszy etap inwestycji mieszkaniowej nad Zalewem Tatar, to zapewne są osoby, które zwyczajnie obawiają się kupna mieszkania od dewelopera. Czy te obawy są słuszne?

Absolutnie nie ma się czego bać. Oprócz tego, że daliśmy się już poznać mieszkańcom Rawy jako rzetelny inwestor, to aktualnie obowiązujące w Polsce prawo zapewnia wysoki stopień interesów nabywców.

To co wyróżnia nas, jako inwestora to doświadczenie w realizacji projektów mieszkaniowych, współpraca ze sprawdzonymi wykonawcami oraz silny finansowo właściciel. Budowa w Rawie Mazowieckiej została powierzona generalnemu wykonawcy z Piotrkowa Trybunalskiego, firmie Usługi Projektowe i Budowlane „ARBUD” Paweł Krześlak, z którą to firmą inwestor współpracował przy wcześniejszych inwestycjach deweloperskich. Bezpieczeństwo wpłacanych przez nabywców środków gwarantowane jest zgodnie z ustawą deweloperską poprzez rozliczenia wpłat w oparciu o bankowe rachunki powiernicze, przy współpracy z Bankiem Spółdzielczym w Zgierzu.

Przedstawione wizualizacje stanowią jedynie przykład i mogą odbiegać od ostatecznego wyglądu budynku.
Przedstawione wizualizacje stanowią jedynie przykład i mogą odbiegać od ostatecznego wyglądu budynku.

Jak już wspomnieliśmy II etap inwestycji jest aktualnie realizowany. Czy są już zainteresowani kupnem mieszkań w nowych blokach?

Zainteresowanie jest duże, jest wiele zapytań. Wszyscy widzą jak wyglądają budynki które powstały w ramach I etapu.

Z uwagi na to, że praktycznie wszystkie mieszkania I etapu budowy zostały już sprzedane, klienci na bieżąco monitorują proces rezerwacji etapu II i wykazują spore zainteresowanie zakupem mieszkania w naszej inwestycji. Wyciągnęliśmy wnioski z procesu sprzedaży I etapu i wiemy, jakich mieszkań poszukują nabywcy. Stąd w II etapie jest więcej mieszkań mniejszych, a więc bardziej dostępnych cenowo. Telefony nie milkną, więc jesteśmy optymistami, jeżeli chodzi o przewidywane wyniki sprzedaży. Niedługo zakończymy działania organizacyjne związane z docelową spółką, która będzie realizować II etap inwestycji i ruszamy ze sprzedażą.

Skoro sprzedaż tych nowobudowanych mieszkań już się rozpoczęła, to proszę opowiedzieć jeszcze niezdecydowanym, a potencjalnym klientom, trochę więcej o inwestycji przy ul. Księże Domki w Rawie.

Niezaprzeczalne atuty inwestycji to nowoczesna architektura, sprzyjające wygodzie mieszkańców rozwiązania i wyposażenie budynków oraz bardzo dobra lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie terenów rekreacyjnych zalewu Tatar. Kto z nas nie chciałby rano przejść na drugą stronę ulicy, aby wyjść na spacer, pójść nad wodę czy pobiegać lub pojeździć na rowerze wokół zalewu? Mieszkańcy osiedla „Apartamenty Tatar” będą mieli taką możliwość.

W ramach II etapu powstaną dwa budynki mieszkalne wielorodzinne, w których znajdować się będzie po 51 lokali mieszkalnych w każdym. W podziemiach każdego z budynków zlokalizowane będą miejsca parkingowe i komórki lokatorskie, a dla pozostałych nabywców możliwy będzie zakup zewnętrznego miejsca postojowego zaprojektowanego na terenie osiedla. Dla wygody mieszkańców bloku, celem ułatwienia dostępu do części podziemnej, we wszystkich budynkach powstałych zarówno w I jak i w II etapie zlokalizowane są windy.

W budynkach realizowanych w ramach II etapu powstają mieszkania w metrażu 36 – 70 m2, przy czym najwięcej jest mieszkań dwupokojowych. Inwestycja jest już w trakcie realizacji a planowany termin zakończenia to I połowa 2023r.

Powstałe w ramach II etapu budynki C i D, stanowić będą uzupełnienie dla zbudowanych w ramach etapu I budynków A i B i powstanie w ten sposób nowoczesne osiedle mieszkaniowe.

Trudno nie zapytać o cenę tych mieszkań – zwłaszcza w kontekście, niestety, cały czas rosnących cen stali i materiałów budowlanych?

Rzeczywiście, rosnące ceny materiałów budowlanych i ogólnie wszystkiego wkoło martwią nas, jak każdego Inwestora realizującego inwestycję. I zadajemy sobie pytanie, jak ustalić cenę sprzedaży, która pokryje poniesione koszty i pozwoli osiągnąć zakładany poziom marży. Na dziś mogę powiedzieć, że ceny mieszkań dla etapu II muszą być wyższe niż w etapie I i w przypadku utrzymywania się trendu wzrostu cen materiałów budowlanych będą rosnąć w trakcie trwania inwestycji. Ale na chwilę obecną wyjściowy poziom cen 1m2, uwzględniając atuty inwestycji wynikające z lokalizacji, standardu wykończenia i proponowane rozwiązania dla mieszkańców, zaczyna się od kwoty 5400 zł brutto.

Co należy zrobić, aby kupić mieszkanie od państwa? Gdzie szukać szczegółowych informacji?

Informacje o dostępności mieszkań, cenach i postępie prac, zarówno dotyczących etapu I jak i etapu II dostępne są na stronie internetowej www.apartamenty-tatar.pl , a dodatkowe informacje można uzyskać kontaktując się z biurem sprzedaży pod telefonem 502 353 889 lub mailem mieszkania-tatar@wp.pl

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author