ubezpieczenia Rawa Mazowiecka Dorota Bakalarska
Categories Miasto

Pełnomocnik burmistrza ds. uzależnień zostanie wybrany w konkursie na umowę zlecenie

Władze miasta nie chcą utrzymywać etatowego pracownika na stanowisku pełnomocnika burmistrza ds. uzależnień. Teraz osoba na tym stanowisku ma być zatrudniona na umowę zlecenie. Konkurs w marcu.

Dotychczas pełnomocnik burmistrza ds. uzależnień był etatowym pracownikiem Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka. Po przeprowadzonym audycie wewnętrznym i na podstawie wchodzącego w życie od 1 marca nowego regulaminu organizacyjnego, burmistrz postanowił zlikwidować ten etat i przenieść pełnomocnika z wydziału gospodarki komunalnej do Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych, powstałego na bazie Wydziału Edukacji, Kultury, Zdrowia i Sportu.

Dotychczasowa pełnomocnik ds. uzależnień otrzymała wypowiedzenie z pracy. W marcu zostanie ogłoszony konkurs na to stanowisko i zostanie wybrana nowy pełnomocnik, ale już nie na etat, a na umowę zlecenie. Dzięki temu wynagrodzenie nowego pracownika będzie można finansować z tzw. „kapslowego”, czyli bezpośrednio z funduszu przeznaczonego na zwalczanie uzależnień w mieście, a nie jak dotychczas z funduszu płac.

Do czasu powołania nowego pełnomocnika, obowiązki te sprawuje naczelnik Jolanta Kosińska, w której wydziale będzie pracował nowy pełnomocnik.

– Moja decyzja jest podyktowana przede wszystkim chęcią usprawnienia pracy w urzędzie. Racjonalnym było przesunięcie pracownika do wydziału zajmującego się sprawami społecznymi. Dzięki temu posunięciu odciążymy również fundusz płac – podkreśla burmistrz Piotr Irla.

Burmistrz dodaje, że osoba, która dotychczas pełniła obowiązki pełnomocnika burmistrza ds. uzależnień, jeśli tylko zechce i uzna, że praca na umowę zlecenie jest dla niej satysfakcjonująca, będzie mogła wystartować w marcowym konkursie.

O zmianach w Urzędzie Miasta pisaliśmy kilka dni temu i w gazecie “KochamRawe.pl – magazyn opinii”. Przeczytaj o nich tutaj>>>

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author