ubezpieczenia Rawa Mazowiecka Dorota Bakalarska
Categories Powiat

Policja losowo sprawdza osoby przebywające na kwarantannie. Mieszkaniec gm. Rawa złamał zasady

6 kwietnia 2020 roku rawscy policjanci kontrolując osoby objęte kwarantanną przeprowadzili tzw. rekontrolę, czyli powtórnie odwiedzili ten sam adres, który został wcześniej skontrolowany. 23 – letni mieszkaniec gminy Rawa Mazowiecka nie spodziewał się ponownej wizyty i złamał reguły kwarantanny. Grozi mu kara administracyjna nakładana przez Inspekcję Sanitarną.

PRZECZYTAJ: 15 mandatów w Rawie tylko w miniony weekend>>>

Rawscy policjanci każdego dnia kontrolują osoby objęte kwarantanną. W poniedziałek postanowili przeprowadzić rekontrolę u losowo wybranych osób. Na wyniki nie trzeba było długo czekać. Około godziny 17:00 policjanci po raz kolejny skontrolowali 23 – letniego mieszkańca gminy Rawa Mazowiecka, który powinien przebywać w miejscu zamieszkania. Jak się okazało młody mężczyzna naruszył warunki kwarantanny. Nie spodziewał się ponownej kontroli i postanowił rekreacyjnie pojeździć motocyklem.

PRZECZYTAJ: Burmistrz Rawy chce przełożenia terminu wyborów prezydenckich>>>

Policjanci przypomnieli 23 – latkowi zasady obowiązujące w czasie kwarantanny. W sprawie naruszenia kwarantanny zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające w związku z popełnionym wykroczeniem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zobowiązani są do poinformowania o zaistniałej sytuacji służby sanitarne, które mogą nałożyć na osoby łamiące zasady kwarantanny wysoką karę finansową.

Źródło: sierż. sztab. Małgorzata Lewandowska z KPP w Rawie

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author