Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Bez kategorii

Łódź: mieszkania do wynajęcia będą tańsze przez koronawirusa? Czy ceny mieszkań do wynajęcia w Łodzi będą niższe?

Łódź mieszkania do wynajęcia

Ceny mieszkań do wynajęcia w Łodzi mogą spaść. Prawdopodobnie będzie to tylko tymczasowa obniżka cen wynajmu mieszkań w Łodzi. Koronawirus zmieni nieco naszą rzeczywistość. Zmieni się także rynek nieruchomości w Łodzi. Właściciele mieszkań na wynajem długookresowy, w dłuższej perspektywie nie powinni obawiać się spadku cen wynajmowanych mieszkań.

Książka: “Nieruchomości. Jak kupić lub sprzedać mieszkanie i uzyskać kredyt hipoteczny?”>>>

Łódź mieszkania do wynajęcia i wpływ na ten segment łódzkiego rynku nieruchomości epidemii koronawirusa

Czy osoby posiadające mieszkania do wynajęcia w Łodzi powinni bać się o swoje źródło dochodu? Czy mieszkania na wynajem będą stać puste? Nie będzie można ich wynająć, albo cena za wynajem mieszkania w Łodzi będzie wręcz śmiesznie niska?

Wszystko zależy od tego jak długo trwać będzie epidemia koronawirusa na świecie i w Polsce oraz jak bardzo dotknie ona całą gospodarkę.

Mieszkania do wynajęcia w Łodzi powinny być jednak dość odporne na kryzys gospodarczy wywołany koronawirusem.

Jak osiągnąć sukces w biznesie internetowym? Dowiedz się jak stworzyć markę. Wypromuj swoją firmę! Content marketing, mobile marketing, personal branding, video marketing. SPRAWDŹ>>>

Aktualna sytuacja na rynku wynajmu mieszkań w Łodzi w czasie pandemii koronawirusa

Chwilowo rynek wynajmu mieszkań w Łodzi zamarł. Wszyscy starają się przeczekać ten trudny czas, który jest wielką niewiadomą. Wykonywanie żadnych gwałtownych ruchów, zarówno przez najemców jak i wynajmujących, nie jest wskazane.

Niektórzy najemcy starają się negocjować ceny wynajmu mieszkań w Łodzi z właścicielami. Dotyczy to przede wszystkim niepracujących studentów. W większości przypadków już w połowie marca wrócili oni do swoich domów rodzinnych, a wynajmowane mieszkania w Łodzi wciąż stoją puste.

Oczywiście rodzice, nie chcą płacić pełnych stawek za wynajem tych mieszkań w Łodzi i próbują negocjować ceny wynajmu.

Ze strony rządu i ministerstwa nauki oraz szkolnictwa wyższego, co jakiś czas docierają coraz wyraźniejsze sygnały, że w tym roku akademickim studenci nie wrócą już na uczelnie. Nie wiadomo jak będzie wyglądać sesja egzaminacyjna. Jeśli studenci w tym roku pojawia się jeszcze na uczelniach, zapewne będzie to dotyczyło bardzo krótkiego okresu.

PRZECZYTAJ: Jak wynająć pokój dla studenta w Warszawie. Ceny pokoi na wynajem w Warszawie

Utrzymywanie wynajętego mieszkania może okazać się więc bezzasadne. Dotyczy to zwłaszcza tych studentów wynajmujących mieszkania w Łodzi, którzy na czas wakacji i tak chcieli zrezygnować z wynajmowanych mieszkań.

Niemniej, większość studentów, być może będzie starała się nieco negocjować obniżkę czynszu za wynajem mieszkania lub pokoju w Łodzi, ale raczej nie ma co się obawiać, że z wynajmowania mieszkania w Łodzi będą rezygnować na masową skalę.


Czy mieszkania do wynajęcia w Łodzi będą tańsze po pandemii koronawirusa?

W okresie przedwakacyjnym i w czasie wakacji zapewne ceny wynajmu mieszkań w Łodzi nie powinny rosnąć. Możliwa jest również ich pewna korekta.

Jak już wspominaliśmy, część studentów zrezygnuje z wynajmu mieszkań w Łodzi i wróci do rodziców. Inni będą negocjować ceny najmu mieszkań.

Nie wiadomo jak na epidemię koronawirusa i całkowite zamrożenie zareaguje łódzki rynek wynajmu mieszkań krótkookresowy. Aktualnie te mieszkania stoją w większości puste. Czy zatem mieszkania z najmu krótkookresowego w Łodzi trafią na rynek najmu długookresowego?

Czy podaż przewyższy popyt i ceny mieszkań do wynajęcie w Łodzi gwałtownie spadną?

Trudno uwierzyć w taki scenariusz z co najmniej kilku powodów:

  • Jeśli chodzi o wynajem mieszkań w Łodzi przez studentów, to Polacy nie lubią zmian. Nawet jeśli dziś negocjują cenę wynajmu mieszkania, ale mieszka im się dobrze, mieszkanie ma odpowiedni standard i lokalizację, to będą woleli zostać, przeczekać, niż we wrześniu znów rozpoczynać poszukiwanie mieszkania – bez gwarancji, że trafią na lepsze i tańsze mieszkanie w Łodzi.
  • Rynek wynajmu mieszkań krótkookresowy w Łodzi nie jest ogromnie duży, bo Łódź nie jest ani Warszawą, ani super atrakcyjnym turystycznie kurortem. Nie jest tu także super rozwinięty przemysł spotkań np. konferencyjny i rozrywkowy. Mieszkań na wynajem krótkookresowy nie ma w Łodzi zbyt dużo. Jeśli część z nich trafi na stabilniejszy rynek wynajmu długookresowego, nie zmieni to cen wynajmu mieszkań w Łodzi. Zresztą właściciele tych mieszkań na wynajmie krótkookresowym zarabiają dużo więcej niż na długookresowym, dlatego będą chcieli jak najszybciej odrobić straty dalej wynajmując je na jeden lub kilka dni.
  • Banki zaostrzają politykę kredytową, a wiele osób traci prace. Kupno mieszkania w Łodzi dla wielu osób stanie się niemożliwe. Osoby, które pracę utrzymają, albo będą musieli szukać nowej, co sprawi, że o kredyt hipoteczny na zakup mieszkania będzie znacznie trudniej i będą musieli mieszkanie wynajmować. Ci, którzy aktualnie mieszkanie wynajmują i pracy nie stracą, też z najmu nie będą rezygnować. W aktualnie niepewnej sytuacji na rynku pracy mieszkanie na wynajem w Łodzi jest dużo bardziej elastyczne. Zawsze można z niego zrezygnować. Przeprowadzić się w inną część Łodzi, albo zmienić miasto. Niewiele osób zdecyduje się dziś sięgnąć po kredyt hipoteczny na kilkaset tysięcy złotych, który trzeba spłacać przez 30 lat. Mało osób dziś ma pewność, że za kilka miesięcy nie straci pracy, albo pracodawca nie zaproponuje mu obniżenia wynagrodzenia. Rynek wynajmu mieszkań w Łodzi jest elastyczny, a to we współczesnych, niepewnych czasach, jest jego dużym atutem.


Podsumowanie: Łódź mieszkania do wynajęcia

Łódź mieszkania do wynajęcia – to temat, do którego będziemy jeszcze wielokrotnie wracać. Sytuacja na rynku mieszkaniowym w Łodzi jest bardzo płynna i dynamiczna. Nie wiadomo jak bardzo dotknie go pandemia koronawirusa. Niemniej mieszkania do wynajęcia w Łodzi powinny być mimo wszystko dużo bardziej odporne na wirusa COVID-19 niż ludzie, cała gospodarka oraz lokaty bankowe.

POKÓJ DO WYNAJĘCIA DLA STUDENTA W WARSZAWIE. SZUKASZ POKOJU W WARSZAWIE? NAPISZ NA: rs@marketingmiejsca.com.pl lub zadzwoń: 503 021 483. Blisko stacji metra Trocka.

Chcesz opublikować reklamę przy tekstach o rynku nieruchomości i mieszkaniowym w Łodzi? Zadzwoń: 503 021 483

Cena mieszkań w Łodzi Jak kupić mieszkanie

 

Książka: “Nieruchomości. Jak kupić lub sprzedać mieszkanie i uzyskać kredyt hipoteczny?”>>>

CONTENT MARKETING DLA NIERUCHOMOŚCI i pośredników kredytowych specjalizujących się w kredytach hipotecznych. Jeśli jesteś deweloperem z Łodzi zapraszamy do współpracy. Przygotujemy wysokokaloryczne treści i opublikujemy teksty o twojej inwestycji. Napisz do nas: biuro@kochamrawe.pl Content marketing dla deweloperów i branży finansowej.

Sprawdź ile musisz mieć pieniędzy, oszczędności, aby kupić mieszkanie na kredyt hipoteczny w Łodzi. KLIKNIJ

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author