Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Bez kategorii

Wynajem mieszkań Łódź: czy ceny wynajmu mieszkań i pokoi w Łodzi będą niższe?

Wynajem mieszkań Łódź ceny wynajmu mieszkań w Łodzi

Wynajem mieszkań w Łodzi przeżywa lekkie spowolnienie, które może potrwać do końca wakacji. Trudno jednak mówić o trwałym trendzie lub drastycznym spadku cen mieszkań na wynajem w Łodzi. Można nawet domniemywać, że mieszkania do wynajęcia w Łodzi będą cieszyły się jeszcze większym zainteresowaniem niż dotychczas.


PRZECZYTAJ: Jak zmienić swoje życie? Jak osiągnąć sukces krok po kroku?

Wynajem mieszkań Łódź: stan aktualny

Książka: “Nieruchomości. Jak kupić lub sprzedać mieszkanie i uzyskać kredyt hipoteczny?”>>>

Wraz z wybuchem epidemii koronawirusa właściciele mieszkań na wynajem w Łodzi jak i najemcy zaczęli zastanawiać się co dalej z mieszkaniami na wynajem i z cenami wynajmu mieszkań.

Najemcy wierzą, że ceny mieszkań na wynajem w Łodzi szybko i drastycznie spadną. Zaś wynajmujący mieszkania w Łodzi, cały czas ufają, że wzrost cen najmu mieszkań uda się utrzymać.

Pobierz bezpłatny ebook "Zakup mieszkania na kredyt hipoteczny"
Pobierz bezpłatny ebook “Zakup mieszkania na kredyt hipoteczny”

Jak wynika z analizy portalu Bankier.pl z kwietnia 2020 roku średnia cena wynajmu mieszkań w Łodzi wahała się od 1310 zł za małe mieszkanie do 2500 za duże mieszkania. Oczywiście mówimy tu tylko o średnich cenach z całej Łodzi (bez podziału na dzielnice i standard mieszkania). Ponadto są to ceny ofertowe, a nie transakcyjne.

Średnio ceny mieszkań na wynajem rok do roku wzrosły o 10%. Najwięcej, bo aż o 20% zdrożały mieszkania na wynajem w Łodzi o powierzchni 38-60 m kw.

Porównując ceny mieszkań na wynajem w Łodzi miesiąc do miesiąca, wzrosty były znacznie mniejsze, ale wciąż mówimy tu o przynajmniej kilku procentowych podwyżkach cen wynajmu mieszkań. Tylko czynsz największych mieszkań staniał.

Video marketing w mediach społecznościowych, czyli skuteczny i praktyczny video marketing dla małych firm i agencji reklamowych. Dlaczego warto i jak to robić prawidłowo>>>

Wynajem mieszkań Łódź: wpływ pandemii koronawirusa na rynek wynajmu mieszkań w Łodzi

Część najemców wywalczyło sobie u właścicieli mieszkań obniżkę cen czynszów.

Udało się to zwłaszcza tym wynajmującym, którzy do negocjacji przystąpili na początku pandemii, w czasie największych i najostrzejszych rygorów sanitarnych.
Na przełomie marca i kwietnia większość uczestników rynku wynajmu mieszkań w Łodzi uległa swoistego rodzaju panice, podejmując niekiedy nieracjonalne działania.

W kwietniu i maju, gdy już większość z nas nieco oswoiła się z nową rzeczywistością, sytuacja na runku nieruchomości w Łodzi także zaczęła się stabilizować.

Oczywiście wynajem mieszkań zawsze podlega pewnym cyklom i sezonowości. Jesteśmy właśnie na chwilę przed wzrostem liczby wolnych mieszkań na wynajem (pustostanów).

Najbardziej będzie to widoczne w tym roku. Prawdopodobnie większość studentów nie wróci już w tym roku akademickim na uczelnie. Nic nie wiadomo o przedłużeniu roku akademickiego. Jeśli tak będzie, ci studenci, którzy nie planują pozostać w Łodzi na wakacje, aby pracować, na pewno już zrezygnowali z mieszkań, albo właśnie biegnie im okres wypowiedzenia.

Z drugiej zaś strony, mimo wzrostu zatrudnienia, studenci nie powinni mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia na czas wakacji na ulowy zlecenia czy o dzieło, gdyż ta forma zatrudnienia jest dużo bardziej elastyczna i korzystna dla pracodawców w niepewnych czasach, niż normalny etat.

Wyjechało także część obywateli Ukraińskich, którzy wynajmowali w Łodzi mieszkania a pracowali choćby w gastronomii. Jednak jeśli odmrażanie gospodarki będzie szło w takim tempie jak obecnie, oni niebawem wrócą. Już są otwarte galerie handlowe. W nieodległej przyszłości zostanie otwarta gastronomia – zwłaszcza ogródki gastronomiczne.

Można już świadczyć usługi hotelarskie i najmu krótkoterminowego. I tu trudno powiedzieć jak zareagują właściciele mieszkań. Niewiele osób wciąż podróżuje i tak pewnie pozostanie do chwili zniesienia stanu epidemii. Łódź nie jest miastem turystycznym, dlatego trudno przypuszczać, że w najbliższym czasie będzie wzmożone zainteresowanie najmem krótkoterminowym. Część tych mieszkań może trafić czasowo na rynek najmu długoterminowego. Z drugiej zaś strony, ze względów bezpieczeństwa zamiast hotelu Polacy częściej wybierają apartamenty i mieszkania, gdzie mają mniejszy kontakt z innymi wynajmującymi – co jest pewnego rodzaju optymistyczną informacją dla właścicieli mieszkań.

Wynajem mieszkań Łódź: ceny mieszkań na wynajem w Łodzi

Cena mieszkań w Łodzi Mieszkania rynek wtórny Łódź
Chcesz wynająć to mieszkanie w Warszawie na Targówku Mieszkaniowym obok Metro Trocka? Zadzwoń: 503 021 483. Bez dodatkowych prowizji.

Wynajem mieszkania Łódź Śródmieście:

  • 3 pokoje, 84 m kw. – cena: 3 tys. zł.
  • 2 pokoje, 53 m kw. – cena: 1,8 tys. zł.
  • 2 pokoje, 37 m kw. – cena: 1,5 tys. zł (z wszystkimi opłatami: 1,9 tys. zł).

Wynajem mieszkania Łódź Polesie:

  • 4 pokoje, 140 m kw. – cena: 3,8 tys. zł.
  • 3 pokoje, 53 m kw. – cena: 1,7 tys. zł (już z mediami).

Wynajem mieszkania Łódź Górna:

  • 4 pokoje, 120 m kw. – cena: 1,9 tys. zł.
  • 3 pokoje, 57 m kw. – cena: 2 tys. zł.

Wynajem mieszkania Łódź Bałuty:

  • 2 pokoje, 48 m kw. – cena: 1,6 tys. zł. (+430 zł czynsz administracyjny + media)
  • 2 pokoje, 36 m kw. – cena: 1,6 tys. zł (już z mediami + internet).

Wynajem mieszkań Łódź: przyszłość – prawdopodobna i nieodległa

Wynajem mieszkań w Łodzi prawdopodobnie wciąż będzie się cieszył dużą popularnością, a może po wakacjach chętnych do wynajęcia mieszkania będzie jeszcze więcej niż rok temu. Tym samym trudno uwierzyć, że po wakacjach ceny mieszkań i pokoi na wynajem gwałtownie spadną.

Część osób niestety straci pracę, a tym samym nie będą mieli zdolności, aby kupić mieszkanie. Szacuje się, że bezrobocie w Polsce może wzrosnąć do 10-15%. Inni zwyczajnie będą się obawiać zaciągać kredyt w tak niepewnych czasach, przynajmniej do wynalezienia szczepionki i zaszczepienia znacznej części populacji.

Banki znacznie zaostrzyły politykę kredytową. Mimo niskich stóp procentowych nie wszyscy kredyt dostaną. Inni dostaną nie tyle ile by chcieli i ile dostaliby jeszcze kilka miesięcy temu. Zatem nie będą mogli kupić mieszkania, albo będą woleli się wstrzymać i kupić sobie w lepszych czasach takie jakie sobie wymarzyli i jakie jest im potrzebne. Do tego czasu będą woleli dużo elastyczniejszy najem.

Jesienią w Łodzi będą już Ukraińcy i na nowy rok akademicki wrócą studenci. Gdy gospodarka i poruszanie się po Polsce i świecie wróci do względnej normy, ustabilizuje się również sytuacja na rynku najmu krótkoterminowego w Łodzi.

Zapotrzebowanie na wynajem mieszkań w Łodzi będzie jeszcze większe niż przed pandemią, a na pewno nie zmniejszy się. Tym samym nie ma co liczyć na znaczną korektę (obniżkę) cen mieszkań na wynajem w Łodzi. To samo dotyczy też pokoi dla studentów i pracowników.

Chcesz umieścić swoją reklamę przy tym artykule lub szukasz osoby piszącej artykuły dotyczące rynku nieruchomości? Zadzwoń: 503 021 483.

Szukasz mieszkania do wynajęcia w Warszawie 7 min piechotą od stacji metra? Napisz mail: rs@marketingmiejsca.com.pl Na zdjęciu najmniejszy pokój w trzypokojowym mieszkaniu.

Pokój do wynajęcia w Warszawie Targówek Mieszkaniowy
Pokój do wynajęcia w Warszawie Targówek Mieszkaniowy. Tel. 503 021 483.

Książka: “Nieruchomości. Jak kupić lub sprzedać mieszkanie i uzyskać kredyt hipoteczny?”>>>

wynajem mieszkań w Łodzi Jak kupić mieszkanieContent marketing dla nieruchomości i branży finansowej. Jesteś deweloperem z Łodzi? Sprzedajesz kredyty hipoteczne w Łodzi? Zapraszamy do współpracy w zakresie profesjonalnego content marketingu dla branży nieruchomości i finansów. Skontaktuj się z nami: biuro@kochamrawe.pl Przygotowujemy wysokiej jakości treści i zapewniamy ich publikację.

kredyty mieszkaniowe Łódź i mieszkania dwupokojowe Łódź ceny

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author