Categories Powiat

Pracownicy zza wschodniej granicy są potrzebni rolnikom i sadownikom z rawskiego. Zdrowie najważniejsze

praca dla cudzoziemców w powiecie rawskim kochamrawe

W powiecie rawskim wydano już ok. 4 tys. pozwoleń na pracę dla cudzoziemców – głównie w gospodarstwach rolnych i sadowniczych. Jak zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie zarówno mieszkańców powiatu rawskiego jak i przyjeżdżających cudzoziemców? Na ten temat dyskutowali lokalni samorządowcy.

Prace w gospodarstwach rolnych i sadowniczych na terenie powiatu rawskiego trwają pełną parą. Aby przeprowadzić wszystkie prace potrzebne są ręce do pracy. Rolnikom, sadownikom, plantatorom i hodowcom potrzebne są pracownicy sezonowi, podobnie jak w latach minionych. Jak pisaliśmy w portalu KochamRawe.pl każdego dnia do Powiatowego Urzędu Pracy napływa ok. 200 wniosków dotyczących zatrudnienia cudzoziemców.

W czasie epidemii najważniejsze jest jednak zdrowie i bezpieczeństwo, dlatego 15 maja samorządowcy z powiatu rawskiego wraz ze stosownymi służbami sanitarnymi zastanawiali się, jak ułatwić rolnikom pozyskiwanie pracowników w obecnym reżimie sanitarnym.

“Jednym z najważniejszych obowiązków producentów rolnych jest zapewnienie warunków do odbycia 14 dniowej kwarantanny i wykonania badań przebywających w jego gospodarstwie cudzoziemców w kierunku obecności wirusa SARS COV – 2. Celem ułatwienia rolnikom spełnienia tego obowiązku SPZOZ w Rawie Mazowieckiej przygotował ofertę na wykonanie badań na obecność wirusa SARS CoV-2. Badania te wykonać będzie można w określone dni tygodnia na terenie SPZOZ w Rawie Mazowieckiej oraz na terenie gmin w miejscach przez nie wskazanych” – napisali samorządowcy po spotkaniu.

Więcej o aktualnej sytuacji w rolnictwie na terenie powiatu rawskiego napiszemy już w najbliższy czwartek (28.05) w drukowanym wydaniu naszej gazety “KochamRawe.pl – magazyn opinii”.

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author