Categories Miasto

Spółdzielnia chce wybudować nawet 250 mieszkań przy skrzyżowaniu ul. Białej i Mszczonowskiej

W nowych blokach będzie się znajdować tyle mieszkań co na os. 9 Maja. Pierwsze mieszkania na nowym osiedlu przy ul. Białej, będą gotowe do końca 2020 roku. Władze spółdzielni nie podają jeszcze ceny za 1 m kw.

Praktyczna książka: “Nieruchomości. Jak kupić lub sprzedać mieszkanie i uzyskać kredyt hipoteczny?”>>>

Adam Iwaszkiewicz, prezes Rawsko-Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej
Adam Iwaszkiewicz, prezes Rawsko-Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej

– Na działce położonej przy skrzyżowaniu ul. Białej i Mszczonowskiej planujemy rozpocząć budowę sześciopiętrowych bloków. Mogłoby się w nich znaleźć 220-250 mieszkań. To jest ponad 13,5 tys. m. kw. Dla pokazania skali wielkości, powierzchnia ta odpowiada powierzchni os. 9 Maja – przyznaje w rozmowie z KochamRawe.pl Adam Iwaszkiewicz, prezes Rawsko-Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Jak przyznaje prezes, aktualnie spółdzielnia jest na etapie przygotowywania dokumentacji na budowę tych bloków. Będzie ona gotowa do jesieni. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę, zostanie wybrany wykonawca i rozpoczęcie budowy. – Planujemy że do końca 2020 roku pierwsze nowe mieszkania w Rawie Mazowieckiej byłyby już gotowe – mówi Adam Iwaszkiewicz.

Prezes spółdzielni mieszkaniowej nie obawia się o sprzedaż mieszkań w Rawie. Zwłaszcza, że w ostatnich latach ceny mieszkań w Rawie gwałtownie poszybowały w górę. Nie buduje się również nowych bloków (poza blokami socjalnymi budowanymi przez miasto).

Mieszkania w Rawie Mazowieckiej są drogie. Rynku pierwotnego praktycznie nie ma. A mieszkań w Rawie cały czas brakuje.

Mieszkania Rawa Mazowiecka. Jak kupić mieszkanie w nowych blokach w Rawie Mazowieckiej? Kliknij tutaj>>>

– My, jako spółdzielnia, jesteśmy swoistym gwarantem. Jeśli kupujący wpłacą pieniądze, to otrzymają swoje wymarzone mieszkanie. W standardzie, którego oczekiwali – twierdzi prezes Iwaszkiewicz. – Będziemy chcieli znaleźć takiego wykonawcę, który podobnie jak w przypadku bloków przy ul. Batorego, weźmie na siebie cały ciężar budowy i utrzymania budynków, aż do sprzedaży ostatniego mieszkania – dodaje Adam Iwaszkiewicz.

Na razie nie wiadomo ile będzie kosztował metr kwadratowy mieszkania w nowych blokach. – Na ten temat będziemy mogli mówić dopiero, jak zostanie przygotowana dokumentacja i wybrany wykonawca. Na cenę wpływ będzie miało co najmniej kilka czynników – od rodzaju konstrukcji po podziemne parkingi lub ich brak – odpowiada Adam Iwaszkiewicz. I przyznaje, że na pewno nie ma co liczyć na tak niską cenę, jak miało to miejsce dotychczas. Cena jednego metra kwadratowego będzie wyższa od dotychczasowych 3,3 tys. zł za m kw.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Kliknij i odsłuchaj rozmowę z Adamem Iwaszkiewiczem, prezesem RMSM (część 2)>>>

Mieszkania Rawa Mazowiecka

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author