Categories Bez kategorii

Widzew Łódź – podsumowanie rundy jesiennej!

W poprzednim sezonie piłkarze Widzewa mocno rozczarowali swoich kibiców. Po awansie do 1. Ligi wielu fanów spodziewało się rywalizacji o awans, a ostatecznie skończyło się w środku ligowej tabeli. Celem tego zespołu na obecną kampanię jest walka o powrót na boiska Ekstraklasy. Czy RTS zrealizuje tą trudną i wymagającą misję?

Podsumowanie rundy jesiennej

Trzeba przyznać, że rundę jesienną w wykonaniu Widzewa Łódź należy ocenić pozytywnie. Przed rozpoczęciem sezonu piłkarze tego zespołu znajdowali się w gronie głównych faworytów do awansu, jednak mimo wszystko były drużyny, którym dawano większe szanse na powrót do Ekstraklasy, jeśli spojrzymy na kurs przygotowane przez zakłady bukmacherskie.

Fakty są takie, że piłkarze z Łodzi zakończyli rozgrywki rundy jesiennej na 2. miejscu. Długimi fragmentami Widzew plasował się nawet na pierwszej pozycji, jednak słaba końcówka rozgrywek pokrzyżowała plany tego zespołu.

Po 20 rozegranych spotkaniach piłkarze Widzewa mają na koncie 39 punktów. Strata do lidera tabeli, którym jest Miedź Legnica, wynosi 5 oczek. W tym miejscu warto przypomnieć, że bezpośrednia rywalizacja pomiędzy tymi drużynami, która odbywa się na stadionie w Łodzi, zakończyła się podziałem punktów. Widzew musi jednak spoglądać również za siebie, ponieważ za ich plecami znajduje się Korona Kielce z dorobkiem 35 oczek. Jedno jest pewne, runda wiosenna na zapleczu Ekstraklasy będzie jedną z najlepszych pod kątem emocji w historii tych rozgrywek.

Stabilnie przed własną publicznością

Nawet w poprzednim sezonie, gdy Widzew zajął miejsce w środku tabeli, głównym atutem tego zespołu były występy na swoim boisku. Można powiedzieć, że podobnie jest w obecnej kampanii.

Tak jak wcześniej wspomniałem, Widzew wywalczył 39 punktów w rundzie jesiennej. Aż 26 oczek piłkarze tego zespołu uzbierali przed własną publicznością. Już od kilku lat mówi się, że kibice są 12 zawodnikiem tego zespołu i doskonale widać to w statystykach. W obecnej kampanii piłkarze prowadzeni przez trenera Niedźwiedzia nie przegrali żadnej rywalizacji na swoim obiekcie. Najbliżej zwycięstwa był derbowy rywal, czyli ŁKS, który jednak ostatecznie wypuścił prowadzenie z rąk.

W 10 meczach domowych piłkarze Widzewa zdobyli aż 27 bramek, co daje średnią blisko 3 goli strzelonych na 90 minut przed własną publicznością. Warto jeszcze zwrócić uwagę na aspekt kryty ofensywnej, ponieważ tutaj również było naprawdę solidnie. RTS w tych 10 starciach 9 razy wyjmował piłkę z siatki. Przy tak ofensywnej grze tego zespołu na swoim boisku jest to naprawdę solidny rezultat.

W ofercie legalnych zakładów bukmacherskich Superbet można znaleźć specjalne propozycje dotyczące tego, czy Widzew przegra jakieś spotkanie na swoim boisku w rundzie wiosennej. Biorąc pod uwagę fakt, że z ligowej czołówki pozostał im mecz domowy w Podbeskidziem, a także Koroną Kielce, wydaje mi się, że może być to całkiem solidna propozycja.

Statystyki w meczach domowych:

  • Widzew Łódź jest najlepszą drużyną w klasyfikacji meczów domowych na zapleczu Ekstraklasy.
  • Łodzianie w 10 meczach domowych wywalczyli aż 26 punktów.
  • Widzew stracił zaledwie 9 bramek w 10 meczach domowych.
  • Łodzianie zdobyli aż 27 bramek w 10 rywalizacjach na swoim boisku.
  • Widzew przegrał ostatnie spotkanie domowe w 1. Lidze w poprzednim sezonie.

Problemy na wyjazdach

W poprzednim sezonie piłkarze Widzewa przyzwyczaili swoich kibiców do tego, że z meczów wyjazdowych rzadko kiedy wracali z punktami. Niestety złą wiadomością dla fanów tego zespołu jest fakt, że w obecnej kampanii również nie jest pod tym kątem najlepiej.

RTS do tej pory rozegrał 10 spotkań wyjazdowych, w których wywalczył zaledwie 13 punktów. Już na podstawie samych liczb łatwo zauważyć, że jest to dwukrotnie mniejszy wynik niż przed własną publicznością.

Podopieczni trenera Niedźwiedzia zdobywają zdecydowanie mniej bramek w meczach wyjazdowych. Widzew do tej pory strzelił 8 bramek w 10 delegacjach, co daje średnio poniżej jednego gola na mecz. Łodzianie słabiej spisują się również w defensywie, ponieważ 12 razy wyciągali piłkę z siatki. Ujemny bilans bramkowy najlepiej oddaje problemy tego zespołu jeszcze z poprzedniej kampanii.

Właśnie nad tym aspektem piłkarze prowadzeni przez trenera Niedźwiedzia będą musieli najmocniej popracować podczas przerwy zimowej. Jeśli Widzew chce awansować do Ekstraklasy, to bez wątpienia musi zacząć lepiej punktować w meczach wyjazdowych. Bezpośredni rywale do awansu jak Miedź Legnica, Korona Kielce czy ŁKS wywalczyły o wiele więcej punktów w delegacjach.

Statystyki w meczach wyjazdowych:

  • Widzew nie wygrał żadnej z 4 ostatnich delegacji.
  • RTS wywalczył zaledwie 13 punktów w 10 meczach wyjazdowych.
  • Widzew stracił aż 12 bramek w 10 potyczkach na wyjeździe.
  • Łodzianie zdobywają średnio poniżej jednej bramki na mecz wyjazdowy.
  • Widzew w klasyfikacji meczów wyjazdowych zajmuje dopiero 9 pozycję.

 

Zakłady bukmacherskie – kto jest głównym faworytem do awansu?

W ofercie zakładów bukmacherskich na rundę wiosenną głównym faworytem do awansu jest ekipa Miedzi Legnica. Takie przewidywania raczej nie mogą nikogo dziwić, ponieważ jest to drużyna, która znajduje się na pierwszym miejscu w tabeli i ma w dorobku 44 punkty. Przewaga nad 3 w tabeli Koroną Kielce wynosi aż 9 oczek. W tym miejscu warto jednak przypomnieć, że zakłady bukmacherskie były blisko tego, aby pomylić się w poprzednim sezonie. W podobnej sytuacji znajdowali się piłkarze Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. Ekipa prowadzona w tamtym czasie przez Mariusza Lewandowskiego znakomitym stylu zakończyła rundę jesienną, jednak nie potrafiła powtórzyć tej dyspozycji po przerwie zimowej.

W gronie faworytów do awansu znajdują się również piłkarze Widzewa. W tym miejscu główną zagadką będzie forma tego zespołu, ponieważ końcówka rundy jesiennej była sporym rozczarowaniem. Nie można także zapominać o Koronie Kielce, która być może przystąpi do rundy wiosennej z Leszkiem Ojrzyńskim na ławce trenerskiej. Jeśli tak się stanie, to prawdopodobnie kursy w Superbet Zakłady Bukmacherskie na awans tego zespołu jeszcze spadną.

Marcel Błaszczyk na podium w GP kadetów!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

*ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author