Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Powiat

Wola Chojnata: Śmiertelny wypadek. Ciągnik przygniótł traktorzystę

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku, w którym zginął 67-letni traktorzysta. Mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik rolniczy podczas wykonywania prac polowych.

Rawscy policjanci zostali powiadomieni o wypadku przy pracy, do którego doszło 3 października 2022 roku w miejscowości Wola Chojnata.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, 67-letni mężczyzna przy pomocy ciągnika rolniczego wyrywał korzenie drzew owocowych.

Z niewyjaśnionych przyczyn ursus c-360 podczas pracy przewrócił się i przygniótł traktorzystę.

67-latek poniósł śmierć na miejscu. Przez kilka godzin policjanci pod nadzorem prokuratura pracowali na miejscu tego wypadku.

Policja apeluje o ostrożność

Jesień to czas wzmożonych prac rolniczych. Niestety częściej dochodzi wówczas do wypadków przy pracy. Ich przyczyną zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dotyczy to odpowiedniego przygotowania do pracy, jak również samej obsługi maszyn rolniczych. Chwila nieuwagi lub zmęczenie podczas wykonywania prostych z pozoru czynności niejednokrotnie może skończyć się tragicznie. Dlatego policjanci apelują, aby do wykonywania swoich obowiązków nie podchodzić rutynowo.

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk – KPP Rawa

REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author