Categories Miasto

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta XIII kadencji

20 października 2021 r. odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Rawa Mazowiecka XIII kadencji. Już wkrótce radni obecnej kadencji odbędą cykl spotkań informacyjnych on-line we wszystkich szkołach objętych głosowaniem – okręgach wyborczych do młodzieżowej rady. Zapoznają młodzież z działalnością rady i odpowiedzą na pytania zainteresowanych.

Przypominamy, że Młodzieżowa Rada Miasta Rawa Mazowiecka składa się z 16 Radnych. Młodzieżowi radni, po dwie osoby z każdej szkoły, są wybierani w następujących ośmiu okręgach wyborczych: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 4 (uczniowie klas VII i VIII), Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ponadpodstawowych, Zespół Szkół – Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy oraz Katolickie Publiczne Liceum Ogólnokształcące. Radni muszą być mieszkańcami Rawy Mazowieckiej.

Co robią młodzieżowi Radni i dlaczego warto zasilić szeregi MRM?

MRM to najlepszy sposób na aktywizację młodzieży i szansa na 2-letnie doświadczenie w pracy z „dorosłym” samorządem. Młodzieżowi radni poznają specyfikę pracy w samorządzie lokalnym, reprezentują swoje środowisko w kontaktach z władzami miasta i współdziałają z wieloma organizacjami skupiającymi młodzież. Realizują również ciekawe autorskie pomysły, a przy ich realizacji zdobywają doświadczenie we współdziałaniu z rówieśnikami poza szkołą oraz nawiązują kontakty z lokalnymi mediami.

Jeśli więc… masz ciekawe pomysły, chcesz zrobić coś dla innych, chcesz mieć wpływ na decyzje dotyczące spraw młodzieży oraz chcesz promować i realizować inicjatywy młodych ludzi, przemyśl swoją kandydaturę na radnego Młodzieżowej Rady Miasta Rawa Mazowiecka.

O szczegółach dotyczących wyborów do MRM będziemy Was na bieżąco informować.

*Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Miasta Rawa Mazowiecka.


Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author