Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Powiat

Zarząd Powiatu Rawskiego z absolutorium i głosami przeciw

10 radnych głosowało za udzieleniem Zarządowi Powiatu Rawskiego absolutorium z wykonania budżetu za miniony rok, a 5 było przeciw.

Zarówno członkowie Regionalnej Izby Obrachunkowej jak i Komisji Rewizyjnej działającej w ramach Rady Powiatu Rawskiego, po analizie dokumentów budżetowych uznali, że starosta rawski zrealizował ubiegłoroczny budżet zgodnie z przepisami.

Podczas wtorkowej sesji budżetowej, nie wszyscy radni byli jednak przekonani co do tego, że należy staroście i całemu zarządowi udzielić absolutorium. Za głosowało 10 radnych, a 5 było przeciwnych.

Podobnie zresztą było podczas głosowania nad udzieleniem wotum zaufania zarządowi powiatu. To głosowanie również zakończyło się wynikiem 10:5 i było poprzedzone ponad dwugodzinną debatą radnych na temat raportu o stanie powiatu. Dyskusja, niemal jak zwykle, skoncentrowana była na sytuacji finansowej rawskiego szpitala, jego zadłużeniu, pomysłach dotyczących ratowania go i próbie szukania winnych, którzy do takiego stanu doprowadzili.

– Chciałbym w imieniu zarządu podziękować radnym za udzielenie absolutorium, a wcześniej za przyjęcie sprawozdania. To nie był w samorządzie prosty rok. Budżet został zaplanowany i zrealizowany. W bieżącym roku realizujemy zamierzenia i plany z roku ubiegłego. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy głosowali za udzieleniem absolutorium – powiedział po głosowaniach Józef Matysiak, starosta powiatu rawskiego.

Głosowanie nad absolutorium to jedno z najważniejszych głosowań w całym roku. Radni udzielają go za sposób wykonania zaplanowanego rok wcześniej budżetu. Jest więc formą kontroli i oceny władzy wykonawczej (starosty, burmistrza, wójta), przez władzę uchwałodawczą, czyli radnych.

WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE LITERACKIM DOTYCZĄCYM ZIEMI RAWSKIEJ>>>

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author