Categories Miasto

Zawieszenie opłaty za Żłobek „Tuptuś”? Burmistrz chce. Decyzję podejmą radni

Żłobek Tuptuś Rawa Mazowiecka

Żłobek „Tuptuś” w Rawie Mazowieckiej zamknięty, a rodzice muszą wnosić opłaty. Jest szansa, że opłaty zostaną zniesione. Burmistrz Piotr Irla złożył taki wniosek do Rady Miasta, która stosowną decyzję podejmie w maju. Jeśli decyzja będzie pozytywna, opłata na czas zawieszenia pracy żłobka zniknie ze wsteczną datą.

Na stronie internetowej miasta pojawiła się informacja co z opłatą stała za Żłobek Miejski „Tuptuś” w Rawie Mazowieckiej. Jest szansa, że rodzice będą zwolnieni opłat od 1 kwietnia.

Epidemia koronawirusa spowodowała zamknięcie wielu placówek, m.in. Żłobka Miejskiego z Oddziałami Integracyjnymi „Tuptuś”. Jeszcze nie wiadomo, kiedy nastąpi powrót dzieci do placówki.

Burmistrz Rawy Mazowieckiej Piotr Irla wystąpił z wnioskiem do Rady Miasta Rawa Mazowiecka o zwolnienie rodziców z opłaty stałej za żłobek. Projekt uchwały w sprawie zniesienia powyższej opłaty za pobyt dzieci w żłobku, na czas jego zamknięcia z powodu epidemii koronawirusa, ma być głosowany na najbliższej, majowej sesji Rady Miasta. Jeśli Radni podejmą taką uchwałę, rodzice dzieci zostaną zwolnieni z opłaty stałej za żłobek od dnia 1 kwietnia br. aż do czasu ponownego jego uruchomienia.

Osoby, które dokonały już opłaty, będą proszone w sprawie rozliczeń o kontakt z panią dyrektor żłobka”.

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author